Reklam

Ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan: Samsunspor'a hayranım

Samsunspor'a hayran olduğunu kaydeden TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan, spor spikerliğine Samsunspor maçını radyodan anlatarak başladığını söyledi. Arıkan, Başkan Yıldırım’ın çalışmalarını takdir ettiğini söyledi

Ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan: Samsunspor'a hayranım
20 Mayıs 2020 - 17:06 - Güncelleme: 20 Mayıs 2020 - 17:16

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğu tarafından önceki akşam telekonferans yoluyla canlı yayınlanan “Futbolu Konuşuyoruz” adlı söyleyişi programı gerçekleştirildi. 
Samsunspor’un başarılarının ve gelecekte yapacaklarının konuşulduğu programa; Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Yapımcı ve Sunucu Burcu Esmersoy ve TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan konuk olarak katıldı. Yayına yayına ayrıca OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç de misafir oldu. 
Akademik Danışmanlığını Doç. Dr. Tamer Aslan’ın yaptığı Gençlik Topluluğunun Başkanı Ertan Atasayar’ın moderatörlüğünü üstlendiği canlı söyleşiyi iki oturum olarak yapıldı ve yoğun bir katılımcı grubu izledi. 
SAMSUNSPOR ARADIĞI BAŞKANI BULDU
Söyleşinin ilk bölümünde söz alan Burcu Esmersoy, soru üzerine televizyon kariyerine nasıl başladığını anlattı. Esmersoy, söyleşinin hemen başında konuşan Samsunspor Başkanı Yıldırım’ın söylemlerinden çok etkilendiğini ifade eden Esmersoy, Samsunspor’un aradığı başkanı bulduğunu söyledi. Önümüzdeki dönemlerde diğer takımları Samsunspor karşısında zorlu bir süreç beklediğini belirten Esmersoy, Samsunspor’un şehriyle bütünleşmiş bir takım olduğunu ve bu bütünleşmeye ciddi destek veren bir başkanı olduğunu vurguladı. 

SAMSUNSPOR YERİ AYRI
TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan da konuşmasına “Böyle özel bir günde bizi böyle seçkin, saygın bir toplulukta buluşturduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu vesileyle tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum” ifadeleriyle başladı. Samsunspor’a hayran olduğunu ifade eden Arıkan, Samsunspor’un meslek hayatında önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Spor spikerliğine Samsunspor maçını radyodan anlatarak başladığını anlatan Arıkan, “Çok başarılı oyuncularının bulunduğu üst düzey bir takımdı. Ertuğrul Hoca da vardı. Samsun halkının tribündeki futbol coşkusu harikaydı ve hepimiz maç anlatımı için Samsun’a gitmek isterdik” diye konuştu. Arıkan, program sırasında Yıldırım’a Samsunspor’a ve Türk futboluna verdiği destek için teşekkür etti. Şehir takımlarının ve coşkulu tribünlerin azaldığını söyleyen Arıkan, bu takımların süper lige dönmesi gerektiğine dikkat çekerek Başkan Yıldırım’ın çalışmalarını takdir ettiğini söyledi. 
SAMSUN'UN İKİ ÖNEMLİ MARKASI VAR
Son olarak canlı yayına katılan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun’un iki önemli markası olduğunu belirterek, bunlardan biri Samsunspor diğeri ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi olduğunu söyledi. Bu markanın gelişmesi demek Samsun’un tanıtılması adına çok önemli bir değer olduğunu vurgulayan Bilgiç, OMÜ’nün, bugün 52 bin öğrencisi ve dünyanın 109 ülkesinden 5 bin 700’e yakın öğrencisiyle çok önemli bir gelişme potansiyelini taşıyan marka olduğuna dikkat çekti. Bilgiç, bu sayede Samsun’un üniversite aracılığıyla dünyanın 109 ülkesiyle doğrudan bağlantı kurulmasının sağlandığını belirtti. 

Program sonunda Zoom üzerinden gerçekleşen canlı yayın çekilişi ile üç kişiye Samsunpor’un imzalı forması hediye edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum