Reklam

Taner Tekin: "Samsun'dan başlamak Mustafa Kemal'in işidir"

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, MHP'den ihraç edilen ve Meral Akşener'le birlikte parti kurmaya çalışana Ümit Özdağ'ın Samsun'dan start verme yönündeki açıklamalarına tepki göstererek, ''Gelsinler Samsun'u gezsinler ama Samsun'dan başlangıç yapmak Mustafa Kemal'in işidir. Kimse kendini Mustafa Kemal zannetmesin'' dedi.

Taner Tekin: "Samsun'dan başlamak Mustafa Kemal'in işidir"
20 Ağustos 2017 - 17:07

MHP'den ihraç edilen ve Meral Akşener'le birlikte yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ümit Özdağ'ın kuracakları partinin Samsun'dan start verme yönündeki açıklamalarına tepki gösteren MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, “Samsun'dan başlangıç yapmak Mustafa Kemal'in işidir. Kimse kendini Mustafa Kemal zannetmesin” dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, bir otelde kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yeni il yönetimini de tanıtan Tkin, Merak Akşener'le birlikte yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ümit Özdağ'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Tekin, yeni kurulacak parti ile bir gerginlik yaşamayacaklarını söyleyerek, “Bu ülkede 73 tane siyasi parti var. 74. parti olacaklar. Samsun'da başlama kararlarıyla ilgili şunu söyleyebilirim. Samsun tarihi misyonuyla ve doğal güzellikleriyle turistik olarak gezilip görülecek bir şehir. Samsun'da Ayvacık'ı görmelerini tavsiye ederim. Salıpazarı'na çıkıp şelaleleri gezsinler. Vezirköprü'de kanyon gezisi yapabilirler. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni görebilirler. Yolda giderken Çakallı menemeni yiyebilirler. Ama Samsun'dan başlangıç yapmak Mustafa Kemal'in işidir. Kimse kendini Mustafa Kemal zannetmesin” diye konuştu.

“Yolları açık olsun”

MHP'yi bölecek bir ayrışmanın yaşanacağına inanmadığını söyleyen Tekin, “MHP Samsun il teşkilatından 4 üye istifa etti. Buna karşın 1,5 yılda aramıza kattığımız arkadaşlarımızın sayısı 2 bin. Bu parti oluştuktan sonra bir kaç istifa olacağını tahmin ediyorum. Onun dışında MHP'yi yaralayacak, bölecek, parçalayacak bir ayrışmanın olacağına da inanmıyorum. Çünkü ülkücülerin, Türk milliyetçilerinin MHP gökkubbesi gibidir. Ülkücüler o gökkubbenin altında hayatlarının sonuna kadar devam edeceklerdir. Onun dışındaki arkadaşların yolları açık olsun. Bu hareket o kadar büyük ki adam ülkü ocaklarından yetişip başka partiye gitse de hala kendisi 'eski ülkücü, eski MHP'li, eski MHP başkanı diye tanımlıyorsa demek ki hiçbir yapı bu hareketten daha onurlu değil” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum