Reklam

samsun haber - HİLAS; AKRO TERMAL SU İLE YENİLEN

SAMSUN HABER - Hilas Thermal Resort & Spa, birçok hastalığa şifa olan, kaynaklarda 'gençlik suyu' olarak geçen termal suyu, konforlu ve modern bir tesisle entegre ederek, 2018 yılından bu yana  Anadolu misafirperverliğini ile konuklarını ağırlıyor

samsun haber - HİLAS; AKRO TERMAL SU İLE YENİLEN
17 Kasım 2020 - 12:17 - Güncelleme: 17 Kasım 2020 - 12:20

SAMSUN HABER - Evliya Çelebi'nin 'Seyahatname'sinde 'gençlik suyu' diye bahsettiği Ladik Hamamayağı Kaplıcasındaki sudaki mineraller birçok hastalığa iyi geliyor. Lâdik Akdağ Yatırım ve Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, "Kaplıca sularının romatizmalı hastalıklar, sinirsel hastalıklara, eklem ve kireçleme gibi hastalıkların da tedavisinde olumlu etki yaptığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Hamamayağı Kaplıcası ise ülkemizdeki birinci derecede önemli kaplıcalardan biridir. Böyle bir tesisin bölgeye ve istihdama sağladığı katkı büyüktür" dedi.


Hilas Thermal Resort & Spa Projesi Nasıl Ortaya Çıktı?

500 yıllık geçmişe sahip, Romalı’lar döneminde “Helas” olarak adlandırılan termal bölge daha sonra “Hırlas” akabinde “Hamamayağı” ismini almıştır. Tarihte de çok önemli bir yere ve öneme sahip olan bu yer birçok gezginin ve yöre insanının uğrak yeri olmuştur. Bizler de bu tarihi yaşatmak ve ileriye götürmek için kaplıca suyun özelliklerini bozmadan, çevreye duyarlı davranarak bu projeyi Ladikli iş adamları olarak yıllar öncesinde planlamaya başladık. Birçok hastalığa şifa olan termal suyumuzun konforlu ve modern bir tesisle entegre edip 2018 yılında konuklarımızın hizmetine sunduk. 


HİLAS THERMAL RESORT&SPA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZHilas Termal Suyun Faydaları Nelerdir?

Kaynağından 38 derecede çıkan akro-termal suyumuz özellikle eklem ağrıları, sinir sistemi ve cilt hastalıklarına iyi geliyor. Ayrıca mineraller bakımından zengin içeriğe sahip olduğundan bağırsak sistemini düzenlemeye de yardımcı oluyor. 


Bizlere Hilas Hotel’den bahseder misiniz?

Konum itibariyle Samsun ve Merzifon Havalimanları arasında, Karadeniz otoyol geçişi üzerinde ve kış aylarında yoğun ilgi görenAkdağ Kayak Merkezi’ne yakın konumda bulunmaktayız. Tesisimiz 12 ay açık olup, 60 geniş alana sahip, 4 farklı tipte odası olan yeme-içme, toplantı imkanlarına sahiptir. Ayrıca 4 ayrı havuzu ve kaydırakları bulunan Hilas Aquapark’ı da 2020 Ağustos Ayı’nda konuklarımızın hizmetine sunduk. Geniş alanlara sahip sağlık klübümüzde, kadın-erkek bölümleri ayrı ve her bir alan içerisinde yarı olimpik havuz, spa, sauna gibi hizmetlerin yanı sıra, vücut bakım, masaj terapileri de oldukça çeşitlilik göstermektedir. Misafirlerini aileleriyle kullanabilecekleri aile banyolarımız birçok kişi tarafından talep görmektedir. 15000 m2 mesire alanına sahip işletmemizde misafirlerimiz hem trekking, hem piknik hem de dinlenme olanağı bulabiliyor. 


Konuklarınız neden Hilas Termal Otel’i tercih ediyor?

Bizler yıllar boyunca ailelerimizle Hamamayağı Kaplıcaları’na gelip hem şifa hem huzur bulduk. Hilas’a yurtiçi ve yurtdışından gelen birçok konuğunda yıllardan beri bizim aldığımız keyfi ve huzuru tesis ve hizmetlerizle yaşadığını görüyoruz. Bunun için hem Anadolu misafirperverliğini hem modern yaşamın getirdiği tüm ihtiyaçları sağlıklı yaşamla birlikte Hilas’ta sunmaya başladık. Çok önceleri buralara gelen kişilerin dahi birçok kez geldiğini gördüğümüzde yapılan yatırımın ne kadar doğru olduğunu gördük. Yalnızca termal suyumuz için gelmeyen birçok misafirimiz de otelimizi konaklama anlamında da kullanıyor. Bunun sebebinin de her geçen gün tesisimizde arttırmaya çalıştırdığımız otelcilik standartları ve hizmetlerimize bağlayabiliriz. 


Gelecekle ilgili yatırımı planlarınız var mı?

Mevcut tesisimizi nasıl daha iyi hale getireceğimizle ilgili yoğun gayretler içerisindeyiz. Bunun dışında tesisin yanında bungalov konaklama alanları, yeni termal havuzlar ve mevcut otelimizin karşısında satın aldığımız alan üzerine çevreye duyarlı 200 oda kapasiteli Termal Resort Kompleksi Proje çizimleri tamamlanmıştır.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum