Samsun Haber - Canik Belediyesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi

SAMSUN HABER - Canik Belediyesi Orman Okulu projesiyle Türkiye'de bir ilke imza attı. Başkan Sandıkçı, "İlçemiz artık bir cazibe merkezidir” dedi

Samsun Haber - Canik Belediyesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi
08 Temmuz 2020 - 15:37

SAMSUN HABER - Canik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle gerçekleştirdiği Orman Okulu projesiyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Canik Orman Okulu için iş birliği protokolü imza törenine Samsun Vali Yardımcısı Hasan Balcı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürdü Mustafa Uzunlar ve hayırsever iş insanı Sezai Erol ve Recai Erol katıldı.
VALİ YARDIMCISINDAN TEŞEKKÜR
İmza töreninde konuşan Samsun Vali Yardımcısı Hasan Balcı, Canik'te yapımına başlanan orman okulunun bir hayırsever tarafından Canik Belediyesi'nin katkılarıyla yapıldığını belirterek, “Okulun yapımında katkı veren İl Milli Eğitim Müdürümüze, Canik Belediyemize ve hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. Ben burada şuan hakikaten çok huzurluyum ve çok keyifliyim. Çok güzel bir ortamda kuş cıvıltıları altında yani buraya gelecek öğrencilerin nasıl keyif alabileceğini, nasıl bir yetkinlik elde edebileceğini şimdiden tahlil edebiliyorum" dedi.
TÜRKİYE'DE BİR İLK
 Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Öncelikle bu imza töreni için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye’de bir ilk örneği gerçekleştiriyoruz. Orman Okulu projesi sadece bir mekânın dizayn edilmesinden ziyade bu mekânın yüzlerce insanın okur yazarlığına, bilimsel gelişmesine, kültürel ve sanatsal gelişimine, 21.yüzyılın çocuklarına ve 21. yüzyılın çocuklarının becerilerini merkeze alarak nasıl hizmet edeceğini hep beraber görmüş olduk. Bu okulumuzla ve benzeri okullarla beraber biz eğitimi artık sadece bir dört duvar arasında olmaktan çıkarıp doğayla, sanatla, kültürle bütünleşik ortamlarda çocuklarımızın becerilerine hitap edecek şekilde yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ilk olacak Orman Okulu projesinde bizim önümüzü açtığı için ve eğitime sağladığı katkılar nedeniyle Belediye Başkanımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel çalışmaların kedilerinden devamını diliyorum" diye konuştu.
HAYIRSEVER İŞ İNSANI EROL'A TEŞEKKÜR
Konuşmasına hayırsever işinsanı Sezai Erol’a teşekkür ederek başlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Erol ailesine Orman Okulu projesinde yer aldıkları için, Canik’e ve Samsun’a böyle bir okul kazandırılmasında destek oldukları için teşekkür etti.
CANİK EĞİTİM ÜSSÜ
Eğitimin öncelikleri olduğunu ve eğitime desteklerinin devam edeceğini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Göreve başlar başlamaz eğitime olan ilgimiz nedeniyle yarının teminatı çocuklarımıza neler yapabilirizin mücadelesi içinde olduk. Bu anlamda Canik’i eğitim üssü haline getirmeyi amaçladık. Tüm okullarımıza gerekli fiziki desteği, akademik anlamda Belediye olarak yapabileceğimiz tüm desteği sağladık, sağlamaya devam ediyoruz. Çünkü şunu biliyoruz ki başarı eğitimden geçiyor. En kalıcı en önemli yatırım eğitime yapılan, insana yapılan yatırımdır. Sonuçta Belediye olarak yol, temizlik, park bahçe, alt yapı, üst yapı gibi asli görevlerimizi yapıyoruz ama, yarın bulunduğumuz makamları teslim edeceğimiz gençliği yetiştirmeninde birincil görevimiz olduğunu düşünüyorum."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum