Reklam
Reklam
Reklam

samsun haber - BAFRAGİAD'dan Tarım Teknopark projesi

SAMSUN HABER - BAFRAGİAD, Samsun’da yapılması planlanan Tarım Teknoparkı'nın Bafra’da yapılması için seferberlik başlattı

samsun haber - BAFRAGİAD'dan Tarım Teknopark projesi
29 Eylül 2020 - 14:23
Reklam
Reklam

SAMSUN HABER - BAFRAGİAD Başkanı Burak Özturan, Samsun Valisi Zülkif Dağlı'yı ziyaret ederek Samsun’da yapılması planlanan Tarım Teknoparkının Bafra’da yapılması için seferberlik başlattıklarını kaydetti. 
Başkan Özturan ve yönetim kurulu heyeti Vali Dağlı'ya, Bafra’da bulunan turizm ve işletme fakültelerinin bulunduğu arsa içinde organize sanayi bölgesine de komşu 400 dönümlük alanda kurulacak bir tarım teknoparkının projesel bilgisini verdi. 
BAFRA İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
Başkan Özturan, "Bafra için hayati önem taşıyan bu proje ile birlikte İçerisinde idari merkez, ekim alanları, hizmet destek birimleri, AR-GE laboratuvarları, ürün işleme birimleri, ambalajlama, depolama ve lojistik destek birimleri ile mahsullerin daha kaliteli yetiştirilmesini ve alıcıya ulaştırılıncaya kadar her türlü bilimsel çalışma ve desteği üreticiye sağlamış olacaktır" dedi.
VALİ DAĞLI'DAN İNCELEME SÖZÜ
Samsun Valisi Dağlı, projenin paydaşlarıyla birlikte fizibilite edilip gerekli araştırmalar neticesinde yerinde incelemelerde bulunacaklarını söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum