Samsun'da açıklanan meslek grupları aşılanmaya başladı

SAMSUN HABER - Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, "Bugün itibariyle yaş sınırı olmadan tüm avukatlarımız, berber ve kuaförlerimiz, gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarımız aşı programımıza dâhil oldu" dedi

Samsun'da açıklanan meslek grupları aşılanmaya başladı
11 Haziran 2021 - 11:31
SAMSUN HABER - Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, yaş sınırı olmadan  avukatların, berber ve kuaförlerin, gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının  aşı programımıza dâhil olduğunu açıkladı. 

GELECEK PAZARTESİ 40 YAŞ ÜSTÜ AŞILANMAYA BAŞLANACAK
45 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına başladıklarını kaydeden Oruç, "Bugün itibariyle yaş sınırı olmadan tüm avukatlarımız, berber ve kuaförlerimiz, gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarımız da aşı programımıza dâhil oldu. Gelecek pazartesi itibariyle 40 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanmasına başlıyoruz. Daha yaygın aşı uygulaması için Biontech aşılarının aile hekimlerimizde de uygulamaya başladık. Bizde bu gücü tüm ilçelerimize yaymak için Sağlık Bakanlığımız ve Samsun Valiliğimizin desteğiyle aşı ekiplerimizle dört koldan, adeta bir aşı seferberliği başlattık. Kamu ve özel hastanelerimiz, aile sağlığı, toplum sağlığı merkezlerimiz ve ilçe sağlık müdürlüklerimizde oluşturduğumuz 400’ün üzerinde aşı noktasında, 800’e yakın görevlimizle aşı sırası gelen vatandaşlarımızı bekliyoruz. Vatandaşlarımızın tek yapması gereken, Sağlık Bakanlığımızın duyurularını takip ederek, belirli dönemlerle aşı uygunluk durumlarını kontrol etmeleri; aşı sıraları geldiğinde de hiç tereddüt etmeden, aşı randevularını alıp, Sinovac, Biontech ayrımı yapmadan aşılarını olmaları. Sosyal medya üzerinden duydukları sözlere değil, Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalara itibar etmeleri. Lütfen aşının etkinliğini daha rahat göstermesi için, önlemlere büyük bir özenle uymaya devam edelim. Maske, mesafe kurallarına uymaktan asla vazgeçmeyelim. İnşallah bu etkin aşı çalışması ve önlemlere uyum sayesinde nüfusumuzun büyük bir kısmını aşılayıp, eski güzel günlerimize en kısa zamanda ulaşacağız.”

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum