Reklam

Polis'ten 'Engelsiz' Eğlence

Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü taraf.

Reklam
Polis'ten 'Engelsiz' Eğlence
08 Aralık 2015 - 16:07
Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Potansiyel Enerjini Keşfet” projesi kapsamında Muğla Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri engelsiz eğlendi.


Muğla’nın Menteşe ilçesi Altınkalp Restaurantta düzenlenen etkinliğe Vali Vekili Salih Gürhan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Selahattin Özenli, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe, dernek başkanları ve engelli aileleri ile gençler katıldı.


Etkinlik öncesi konuşan İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında özel kardeşlerimiz ile bir araya gelmek ve engelsiz bir gün yaşamak istiyoruz. Ben kardeşlerime doya doya eğlenmelerini, mutlu olmalarını ve güzel bir gün geçirmelerini diliyorum” dedi.


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Muğla’nın her şeyi ile farklı bir olduğunu belirterek, “Bugün burada da bir farklılık yaşıyoruz. Muğla engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine bakış açısı çok ama çok pozitif. Eksiklerimiz ve yapmamız gerekenler var. Ama tüm kurum ve kuruluşları ile ve dernek yöneticilerimizin önemli katkıları ile Muğla’da engelliler ile ilgili yapılması gereken, özellikle engellilerimizin toplum içinde yer almaları ve ailelerin çocuklarını toplum ile paylaşma duygusunun geliştiği bir il Muğla. Eğer biz birbirimize ve çocuklarımıza olan sevgimizi arttırır isek diğer eksiklerimizi gideririz” dedi.


Vali Vakili Salih Gürhan tüm kamu kurum ve STK’lar olarak sürekli engelliler ilme birlikte olmayı çalıştıklarını söyledi. Gürhan, “Bugün burada Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri engelli kardeşlerimiz için bir gün hazırladı. Bu tür etkinlikler bizlerin aslında bir aile olduğumuzun bir göstergesidir. Bizlerin elbette eksiklerimiz olabilir. Eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Yaptıklarımız ile övünmüyoruz. Yapamadıklarımızı tekrar tekrar düşünüp sizlerle bunları paylaşmaya çalışıyoruz” dedi.


Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) programı kapsamında Muğla Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri müzik eşliğinde eğlenirken, protokol üyeleri de gençlere eşlik etti. Etkinliği düzenleyen Muğla Emniyet Müdürlüğü adına engelli gençlerden birisi Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’ya çiçek verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum