Reklam

Okul eğitim zamanı tadilata alındı

SAMSUN HABER - Samsun'da eğitime bir hafta ara verilmesiyle deprem güçlendirilmesi tadilatına alınan Mimar Sinan Ortaokulu öğrenci ve velileri mağdur olurken, başka bir okulda devam eden eğitim tam günden yarım güne düşürüldü

Okul eğitim zamanı tadilata alındı
23 Kasım 2021 - 14:36
SAMSUN HABER - Samsun'un Atakum İlçesi'nde eğitim öğretim veren Mimar Sinan Ortaokulu, bir haftalık ara tatilde deprem güçlendirilmesi tadilatına alındı. Recep Tanrıverdi Ortaokulu'na yerleştirilen öğrenciler ve velileri zamansız nakilden mağdur duruma düştü. Okula gidiş gelişte sıkıntı yaşayan öğrenciler servis bulmakta zorlanırken, eski okulda olan tam gün eğitim yeni binada yarım güne düştü. 

TAM GÜN OLAN EĞİTİM YARIM GÜNE DÜŞTÜ
Yapılan bu yönlendirmeyle tam gün eğitim olan Mimar Sinan Ortaokulu ve Recep Tanrıverdi Ortaokulu'nda eğitimler, yarım güne düşürülerek hem öğrenciler hem de veliler mağdur edildi. Şu anda Recep Tanrıverdi öğrencileri sabahçı, Mimar Sinan öğrencileri ise öğlenci olarak eğitim görmeye başladı.

KIŞ GÜNÜ SIKINTI YAŞIYORLAR

Pandemi süresinde okullar kapalıyken yapılmayan güçlendirmenin okul zamanı yapılmasına ve öğrencilerin kış günü başka bir okula taşınmasına tepki gösteren veliler, bu uygulamayla hem kendilerinin hem de çocuklarının sıkıntı yaşadıklarını belirterek, 'Şimdi mi akıllarına geldi' şeklinde tepkilerini gösterdi.

DEPREM GÜÇLENDİRİLMESİ YAPILIYOR
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik, okulda yapılan fiziki incelemelerin ardından deprem güçlendirilmesi kararı alındığı belirterek, ''İşin ihalesi yapıldı ve tadilat hemen başlatıldı. Fiziki olarak eğitim öğretim yapılamayacak düzeyde. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı başlangıcı olan eylül ayına çalışma bitecek ve öğrencilerimiz okullarında eğitimlerine devam edecekler'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum