Reklam

Meteorolojiden Samsun'a kuvvetli yağış uyarısı

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, doğu ilçelerindeki vatandaşlar ani sel, yerel su baskını, yıldırıma karşı uyarıldı

Meteorolojiden Samsun'a kuvvetli yağış uyarısı
26 Temmuz 2021 - 08:59 - Güncelleme: 26 Temmuz 2021 - 09:03
SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, Samsun'da havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın kuzey ve kuzeybatıdan hafif, yer yer orta kuvvette; öğleden itibaren kıyı kesimlerde kuvvetli (40-50 km/sa) esmesi bekleniyor. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 
Sabah saatlerinde Kastamonu’nun kuzey kesimleri ile Sinop’un batı kıyılarında ve Öğleden sonra Samsun'un doğusu ve Ordu çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar, yerel dolu, kuvvetli rüzgar, yıldırım) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 30 derece. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum