Reklam

Meteoroloji'den Samsun için kritik uyarı

Meteoroloji Samsun için kuvvetli yağış uyarısı verirken, oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi

Meteoroloji'den Samsun için kritik uyarı
22 Mayıs 2020 - 10:29

SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son tahminlere göre Samsun'da bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının bölge genelinde 8 ila 14 derece azalarak mevsim normallerine ve yer yer altına gerilemesi, rüzgarın kuzey ve batılı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa), bölgenin güney kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.  

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların bölge genelinde zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI
 Kuzey ve batılı yönlerden esmesi beklenen rüzgarın; zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa), bölgenin güney kesimlerinde ise yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Samsun, parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli, 19 derece.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum