Reklam

İlkadım'da çöp ev temizlendi

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, gelen şikayetler üzerine Dispozofobi (biriktirme hastalığı) olan bir vatandaşın evinde biriktirdiği çöpleri temizledi

İlkadım'da çöp ev temizlendi
19 Haziran 2019 - 10:52

SAMSUN HABER - İlçe genelindeki vatandaşların ve ilçe halkının sağlığını ve huzurlu yaşam sürdürebilmeleri adına rutin denetimlerine ve gelen şikayetleri anlık değerlendiren İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, denetimlerine devam ediyor. Sıcak hava şartları doğrultusunda yoğunlaşan kötü kokular üzerine Alo:153 hattına gelen şikayeti değerlendiren ekipler, Selahiye Mahallesi Cevizli Sokak’ta inanılmaz bir manzarayla karşılaştı. Tek başına yaşadığı dairede gerekli veya gereksiz, tüm eşyaları biriktiren, dispozofobi (biriktirme) hastası vatandaşa müdahale etti. 
KOKUDAN GEÇİLMİYOR
Verilen adresteki şikayeti yerinde ekiplerle değerlendiren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı'yı karşılayan mahalle sakinleri, ‘Gelen kokudan dolayı kimse bu sokaktan geçmek istemiyor. Pencereleri açıp evin içini havalandıramıyoruz, buranın temizlenmesini istiyoruz’ diyerek şikayetlerini dile getirdi. Mahalle sakinlerini dileyen Zabıta Müdürü Şeref Sarı, gerekli uyarı sonrası çöp ev haline gelen adresi Temizlik ve Fen İşleri ekiplerinin koordineli çalışmaları doğrultusunda temizleme işlemini başlattı. Çöp boşaltma ve temizlik çalışmaları ile yaşanan olumsuz durumun sona ermesi arından mahalle sakinleri, yapılan çalışmadan dolayı belediye ekiplerine teşekkür etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum