Google'dan bir değişiklik daha

SAMSUN HABER - İnternet devi Google, Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir değişikliğe gitti

Google'dan bir değişiklik daha
02 Temmuz 2020 - 09:55

SAMSUN HABER - Korona virüs salgını sonrası pek çok şirket kullanıcı alışkanlıklarını değiştirecek adımlar atmaya devam ediyor. ABD merkezli teknoloji şirketi Google milyonlarca WhatsApp ve Instagram kullanıcısını yakından ilgilendiren bir adım attı. Şirket bilindiği üzere, kullanıcıların  Instagram ve WhatsApp’taki fotoğraf ve videolarını Google Fotoğraflar içerisinde yedekliyordu. 

YEDEKLEMEYİ DURDURUYOR
Google yaptığı açıklamada otomatik olarak yapılan Instagram yedeklemesi ile WhatsApp yedeklemesi durduracağını açıkladı.  Aynı açıklamaya göre, yedekleme işlemini yapmak isteyen kullanıcılar otomatik hizmetten yaralanamayacak, bu işlemi kendileri yapmak zorunda kalacak. Google'ın bu kararı corona virüs (COVID-19) salgını nedeniyle aldığı düşünülüyor. Zira salgın ile beraber aralarında Google'ın da olduğu pek çok dijital platform internet trafiğini kontrol altında tutmak için belli kararlar almıştı. 

GOOGLE YOUTUBE VE NETFLİX'İN DE GÖRÜNTÜ KALİTESİNİ DÜŞÜRMÜŞTÜ
Google geçtiğimiz aylarda video servisi YouTube'un görüntü kalitesini düşürme kararı almıştı.  Bir başka dijital içerik sağlayıcısı Netflix de görüntü kalitesini düşürme yolunu seçmişti.
Kaynak: NTV

 
 
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum