Reklam

ESM Samsun'dan AFAD'da torpil iddiası

SAMSUN HABER - ESM Samsun Şube Başkanı Yüksel Bayram, "AFAD emekçilerinin gelecek beklentileri, kariyer hayalleri ve görevde yükselme umutları mülakat ve torpil garabeti ile ellerinden alınmıştır" dedi

Reklam
ESM Samsun'dan AFAD'da torpil iddiası
25 Kasım 2021 - 14:01
SAMSUN HABER - ESM Samsun Şube Başkanı Yüksel Bayram, AFAD Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi görev yapan personele yönelik olarak  gerçekleştirilen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınavında torpil yapıldığını iddia etti.


 Yüksel açıklamasında şu iddialarda bulundu: "AFAD Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi görev yapan personele yönelik olarak 14/06/2021-15/10/2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınav sonuçları açıklanmıştır. AFAD emekçilerinin gelecek beklentileri, kariyer hayalleri ve görevde yükselme umutları mülakat ve torpil garabeti ile ellerinden alınmıştır. AFAD Başkanlığı görevde yükselme sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Sözlü sınava katılan 468 adayın 274'ü 70 ve üzeri puan verilerek başarılı bulundu. 194 aday ise 70 ve altında puan aldığı için başarısız bulundu.
AFAD personelinin Şube Müdürlüğü özelinde hazırlamış olduğu yazılı sınavda 60 ve 70 civarında puan alan çok sayıda adaya sözlü sınavda 90 ve üzeri puan verilerek kazanmaları sağlanmıştır. Yine aynı şekilde yazılı sınavda 90 ve üzeri puan alan adaylar ise sözlü sınavda 30 ve 40'lı puanlar verilerek elenmiştir.
Ne yazık ki sözlü sınavda verilen puanların adil olup olmadığını denetleyecek bir kamu personel denetim mekanizmamız bulunmamaktadır. Gerçekten de bazı adaylar sözlü sınavda çok başarılı olmuş bazı adaylar da başarısız olmuş olabilir ama bunun denetimi sağlanamadığı için ortaya çıkan sonuçtan kimse memnun olmamaktadır
Yükselme hakları ihlal edilen, on yıllardır bekledikleri görevde yükselme ve kariyer umutları, türlü şaibelere kurban edilen AFAD Emekçilerinin haklarının gerçek savunucusu olan YAPI YOL-SEN olarak, bu şaibeli sürece itiraz ediyor ve düzeltilmesi için her türlü mücadeleyi yürüteceğimizi kamu oyuna saygı ile duyururuz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum