Reklam

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcı ve senaristi ile başrol oyuncusuna Fahri Bilecikli Beratı

Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında toplanan Belediye Meclisi toplantısında, Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ ile dizinin .

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcı ve senaristi ile başrol oyuncusuna Fahri Bilecikli Beratı
07 Aralık 2016 - 10:49

Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında toplanan Belediye Meclisi toplantısında, Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ ile dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a oy birliğiyle alınan karar gereği Fahri Bilecikli Beratı verildi.


TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir beğeni ile takip edilen ’Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ ile ’Ertuğrul’ karakterini canlandıran başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a Bilecik’te ’Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı’ verildi. Belediye Başkanı Selim Yağcı, fahri hemşehrilik beratını dizini yapımcısı ve başrol oyuncusuna kısa zamanda takdim etmek istediğini söyleyerek, dizi ekibini Bilecik’e getirmek için çalışmalarının olduğunu ifade etti. Ertuğrul Dizisi ve oyuncularının Bilecik’in tanıtımı ve turizmi açısından büyük katkılar sağladığına vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:


’’Bilecik maalesef şu ana kadar hep büyük şehirlerin arasında gerek turizmde gerek tanıtımda mütevazi ölçekte kalmış ve yeterince tanıtılmamış. Bizler de hemşehrilerimizin malumu bu noktada büyük bir gayret sarfediyoruz. Diriliş Ertuğrul dizisi gerçekten son dönemde büyük bir takip ile izlenen bir oyun. Dolayısıyla bu dizi, şehrimizin adını hem ulusal anlamda hem de uluslararası anlamda duyuruyor. Belki de çok büyük miktarlarda bütçe ayrılsa bile bu kadar tanıtım yapılamazdı. Bizler de bu anlamda meclisimizin alacağı karar ile dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ ile oyuncu Engin Altan Düzyatan’a, bu anlamda bir teşekkür mahiyetinde olacak, Fahri Bilecikli Beratı taktim etmek istiyoruz. Ayrıca dizinin değerli oyuncularını da uygun bir zaman diliminde ilimizde ağırlamak için davet ettim. İnşallah bu ağırlamada, ilimize kazandırdığımız Kayı Boyu Anıtı eserimizin açılışını gerçekleştireceğiz’’ ifadelerini kullandı.


Toplantıda CHP ve MHP parti sözcüleri de alınan kararın son derece anlamlı ve güzel olacağını belirterek, grup olarak kararı onayladıklarını kaydetti. Teklife sunulan madde oy birliğiyle karara bağlandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum