Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençleri aktif siyaset yapmaya çağırdı

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşı 18 olan tüm gençleri siyasette aktif olarak görev almaya davet etti.  Erdoğan, “Böylece ülkemizin ve siyasetin ihtiyacı olan değişimi bizzat sizler hayata geçirebilirsiniz” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençleri aktif siyaset yapmaya çağırdı
26 Haziran 2020 - 18:32

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS öncesi video konferans yöntemiyle gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir öğrencinin ‘İlk defa oy kullanacak gençlerin desteğini nasıl almayı planlıyorsunuz?’ sorusuna yanıt verdi. 
SİYASETİN İHTİYACI OLAN DEĞİŞİMİ HAYATA GEÇİREBİLİRSİNİZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tabii öncelikle Türkiye'yi geçtiğimiz 18 yılda çağ atlatarak bugünkü seviyesine getiren bizim politikalarımızdır. Kurucusu olduğum AK Parti'nin en önemli özelliği sürekli kendini yenileme geliştirme kabiliyetine sahip bulunmasıdır. Gençlik kollarımızda 19-20 yaşında ilk defa siyasete atılan arkadaşlarımız bugün Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili, belediye başkan olarak görev yapıyor. Yaşı 18 olan sizler gibi tüm gençlerimizi siyasette aktif olarak görev almaya davet ediyoruz. Göreve geldiğimde biliyorsunuz seçme yaşı 18, seçilme yaşı 30'du. Biz ne yaptık. Önce seçilme yaşını 30'dan 25'e indirdik. İkinci etapta seçilme yaşını25'ten 18'e indirdik. Yani seçme ve seçilme yaşı 18 oldu. Şimdi sizler de her an partimden ya da diğer partilerde de kabul görürse seçilme hakkına sahipsiniz. Böylece ülkemizin ve siyasetin ihtiyacı olan değişimi bizzat sizler hayata geçirebilirsiniz” diye konuştu.

AK PARTİ’DE 1 MİLYONA YAKIN GENÇ ÜYEMİZ VAR
Genç yaşta siyasete atılmış birisi olarak, gençlerle birlikte yürümeye önem verdiğini kaydeden Erdoğan, partisinin gençlik kollarında 1 milyon civarında üye olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimden sağlığa, haberleşmeden spora kadar her alanda yaptığımız hizmetlerin, ortaya koyduğumuz eserlerin amacı sizin için en mükemmel altyapıyı oluşturmaktır. Gençlerimizi dünyaya açan internetten cep telefonuna kadar tüm araçlar, bizim dönemimizde yaygınlaşıp gelişmiştir. Genç yaşta siyasete atılmış birisi olarak, hep gençlerle birlikte yürümeye önem verdim.  Şu anda da hem partimde hem Cumhurbaşkanlığında hem de bürokraside yakın çalıştığım ekibimin çok büyük bir bölümü genç denilebilecek yaşlardaki arkadaşlarımızdan oluşuyor. Gerek sivil toplum yapıları, gerek spor platformları, gerek partimdeki gençlik kolları vesilesiyle, her fırsatta gençlerimize yüz yüze görüşüyor, hasbihal ediyor, dertleşiyoruz. Şu anda partimde gençlik kollarında üye sayımız 1 milyon  civarındadır. 30 yaşını aştığı anda bunlar ana kademe sıçrar. Ve ondan sonraki süreçte de ana kademede hizmet vermeye başlarlar. Kaldı ki şu anda partimin toplam üye sayısı, gençlik kolları, kadın kolları ve ana kademe olarak 10 milyon 400 bini aşmıştır. Yeni yönetim yapımızı oluştururken, Gençlik ve Spor Bakanlığını kurmuş olmamız, gençlere verdiğimiz özel önemin ispatıdır. Gençlerimizin enerjilerinin ve dünyalarının büyüklüğünün gayet iyi farkındayım. Gençlerimizin dünyalarına girmeye onları anlamaya hayallerini hayata geçirmeye gayet gösteriyoruz İnşallah sizlerle birlikte bunu başaracak ve geleceğimize birlikte inşa edeceğiz. Biz ülkemizi, 2023 hedeflerine ulaştırmaya çalışırken sizlere de 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ediyoruz.”


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum