Reklam

CHP Samsun'dan rüşvet kararına tepki

SAMSUN HABER - CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç,  rüşvet aldığı iddiası ile yargılanan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K'nin tahliye edilmesi sonrası, "Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı tüm boyutlarıyla aydınlatılmamıştır" dedi

 CHP Samsun'dan rüşvet kararına tepki
21 Ekim 2021 - 11:58
SAMSUN HABER - CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç, rüşvet iddiasıyla yargılanan ve tahliye edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ile ilgili açıklama yaptı.

Alkaç tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. netice itibari ile yargılandığı mahkemece 4 Yıl 2 Ay ceza alarak tahliye edildi. Kamunun kaynaklarını kullanmak suretiyle kendilerine rüşvet yolu ile menfaat sağlayan bir organizasyon ortaya çıkarılabilecek iken gerekli soruşturma yapılmamış, maddi gerçek tam olarak ortaya çıkartılmamıştır. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı tüm boyutlarıyla aydınlatılmamıştır. Kamu yetkilerini kötüye kullanan, bu sayede milyonlarca lira değerinde haksız servet edinen bir organizasyonun sadece çantacısı olan BAHATTİN K.’ya verilen ceza göstermelik ve yetersizdir. Kamu vicdanını rahatlatacak, yargıya güven sağlayacak bir soruşturma ve yargılama yapılmamıştır. Halkın yararına çalışması gerekirken kendi menfaatlerine çalışıp suç işleyenlere gereken ceza verilmemiş, neticeten adaler tecelli etmemiştir. Adalet tecelli edene kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum