Reklam

Bahçeli'den HDP binasına yapılan saldırıyla ilgili açıklama

SAMSUN HABER - MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP binasına yapılan saldırı sonrası partisinin hedef gösterildiğini belirterek, "Biz bu cinayeti reddediyoruz.  Katilin ve işbirlikçilerinin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz "dedi

Bahçeli'den HDP binasına yapılan saldırıyla ilgili açıklama
22 Haziran 2021 - 13:20
SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, partisinin grup toplatısında yaptığı konuşmada İzmir'deki HDP İl Başkanlığına yapılan ve  parti çalışanı Deniz Poyraz'ın ölümüne neden olan saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. 
HDP'LİLER KAYIPLARA KARIŞMIŞLARDIR
Bahçeli, "İzmir HDP il saldırgan saldırganın  ifade tutanağı uyanık bir şuurla analiz edildiğinde, meczup olmadığı, tek başına hareket etmediği, bilinçli bir eylem içinde eyleme geçtiği hemen fark edilecektir. Lütfen dikkat buyurunuz, öyle bir gün seçilmiştir ki, binada tek bir HDP’li yönetici yoktur, hatta planlı bir toplantı da iptal edilmiştir. Tıpkı Ankara Gar patlamasında, tıpkı Suruç katliamında olduğu gibi, HDP’liler araziye uymuşlar, birden bire kayıplara karışmışlardır. Olayın vuku bulduğu gün, ne hikmetse, çay servisi yapan asıl şahsın yerine yardım amacıyla kızı binaya gelmiştir."
BU KATİL GERÇEKTE KİMDİR?
Baheçli açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Cinayete kurban giden Deniz Poyraz’ın masada yarım bıraktığı kağıt bardaktan içtiği çay ile yediği domates ve zeytin, kısa süre içinde Türkiye aleyhtarlarının propaganda görseli olarak kullanılmıştır. Katilin ise bozkurt işareti yapan ve silah tutan halini resmeden fotoğrafları sanki bir yerlerde hazırda bekletiliyormuş gibi anında servis edilmiştir. Yani bir taşla daldaki birden fazla kuşun vurulması hedeflenmiştir. Altını kalın bir şekilde çizerek soruyorum; bu katil gerçekte kimdir? HTS kayıtları çıkarılmış mıdır? Bağ ve bağlantıları kimleri ve nereleri işaret etmektedir? Provokasyonun içinde derin PKK’nın, yabancı istihbarat örgütlerinin, kiralık taşeronların parmağı var mıdır? HDP’yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı’nı ve Türk devletini suçlamak üzerine bina edilen bu cinayetin önü arkası, sağı solu, altı üstü sonuna kadar araştırılmalıdır. Kim ne biliyorsa, kimin elinde ne belge, ne bilgi varsa emniyet güçlerine ve adli makamlara teslim etmek durumundadır. CHP, HDP, İP, Halk Tv, yazı ve haberleriyle tahrik kampanyasının medya ayağını teşkil eden kiralık yazar ve gazeteciler hem soruşturma hem de kovuşturma süreçlerine alacakları özel bir izinle müdahil olmalı, olayın iç yüzünün aydınlığa kavuşmasına cesaretleri varsa hizmet etmelidirler. Biz bu cinayeti reddediyoruz. Katilin ve işbirlikçilerinin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz."

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum