Reklam

65 yaş üzerine memlekete gidiş izni çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üzerine gidilen yerin sabit olması, memlekette evden dışarı çıkılmaması ve bir ay dönmemek şartıyla tek yönlü olarak memlekete gitme izni verileceğini açıkladı

65 yaş üzerine memlekete gidiş izni çıktı
20 Mayıs 2020 - 18:57

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, 65 yaş üzerine memlekete gidiş izini verileceğini söyledi. Bakan Koca,  "65 yaş üzeri büyüklerimizin memleketlerinde sabit bir noktaya gittiğinden eminsek bir aylık tek yönlü gidiş olmak üzere bir izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak" dedi.

Bakan Koca konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:  "65 yaş üzeri büyüklerimiz gerçekten bu dönemde çok büyük fedakarlık gösterdi. Bu dönemde en çok uyum ve hassasiyet gösteren büyüklerimiz, sonra gençlerimiz oldu. 83 milyon bu dönemde hassasiyet noktasında olması gerekeni yaptığı kanaatindeyim. 65 yaş üzeri büyüklerimizle ilgili bilim kurulu toplantısı öncesi  Cumhurbaşkanımızla da görüştüm. 65 yaş üzeri büyüklerimize küçük bir müjdemiz olacak.  Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Bilim Kurulu'nda görüşmüş olduk. 65 yaş üzeri büyüklerimiz eğer memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin ise, sağlık durumları aile hekimleri açısından bir sorunları yoksa ilgili Kaymakamlıktan yanlarında zorunlu gerektiğinde bir veya iki kişi olmak suretiyle 1 aylık bir zaman zarfında dönmemek üzere bir izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak. Bu hareketliliği sağlayan bir unsura dönmemeli. Gidildiği yerin sabit olması aile hekimliği tarafından takip edilmesi ve gittiği yerde evden dışarı çıkamayacaklarından emin olmalıyız. Bu hareketliliğin yoğun olmamasını önemsiyoruz. Daha kontrollü ve uygun mekan söz konusu ise buraya geçişi sağlamak için şartları sağlamış olacağız" diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum