google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Zarar eden OMTEL kapatılıyor
Reklam

Zarar eden OMTEL kapatılıyor

Samsun'da 24 yıl önce OMÜ bünyesinde kurulan OMTEL'in, ekonomik sorunlar nedeniyle kapatılarak yurda çevrilmesine karar verildi. OMTEL'de çalışan 23 kişi ise işsiz kaldı

30 Kasım 2019 - 11:32

SAMSUN HABER - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kapsamında 1995 yılında kurulan ve otelcilik hizmeti veren OMTEL için kapatılma kararı alındı. OMTEL'in ekonomik sebepler nediyle kapatıldığını kaydeden OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı, "OMTEL sürekli zarar ediyordu. Bu nedenle kapatılma kararı aldı. İşçilerin de doğal olarak iş akitleri sonlandırıldı "dedi. 

KAPANMAMASI İÇİN MÜCADELE ETTİK
OMTEL'in kapanmaması için iki yıldır mücadele verdiklerini kaydeden Genel Sekreter Kabadayı, "OMTEL'de 23 kişi çalışıyor doğrudur, ancak yüksek maaşla çalışan personel bunlar. Asgari ücretin çok üstünde maaş alan insanlar. İşçi arkadaşlara buranın zarar ettiği söylendi. 2 yıldır sürdürülen mücadelede onlara 'Gelin burayı kurtaralım' dendi. Onlar haklarından feragat etmediler. İşin içine sendika da girdi. Zarar ettiği gerekçesiyle son aşamada kapanma kararı alındı. Burası öğrenci yurdu olarak değerlendirilecek. OMÜ Vakfı öğrenciler adına böyle bir karar aldı. İşçilerin tazminatlarımızı verin, üniversitede işe devam edelim şeklinde teklifi de var. Görüşülüyor" diye konuştu.

PERSONEL YARDIM İSTİYOR
Öte yandan işsiz kalan personel, sosyal medyadan AK Partili yetkililere ve OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e seslerini duyurmaya çalışıyor. İşçiler, mağduriyet yaşadıklarını belirterek, sorunların çözülmesini istiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber -  9 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 9 Temmuz güncel altın fiyatları