Yenimahalle Belediyesi’nden Engellilere Vurmalı Çalgılar Odası
Reklam

Yenimahalle Belediyesi’nden Engellilere Vurmalı Çalgılar Odası

Yenimahalle Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı Dinçer Özer ile birlikte 9’uncu Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali kapsamında Sait Ul.

17 Şubat 2016 - 12:21

Yenimahalle Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı Dinçer Özer ile birlikte 9’uncu Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali kapsamında Sait Ulusoy Eğitim Uygulama Okulu’na vurmalı çalgılar odası kazandırdı.


Odanın açılış törenine Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı Dinçer Özer, engelli öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. Öğretmen kimliğiyle bir eğitim yuvasında açılış yapmanın ayrı bir heyecan olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, “Yenimahalle Belediyesi olarak geçen yıl 117 devlet okulunun bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Neredeyse yatırımların yüzde 10’nunu eğitime ayırıyoruz. Okullara yapılan, eğitime harcanan para bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Özellikle bu müzik sınıflarının engelli çocuklarımızın rehabilitesi için önemini çok iyi biliyoruz. Elimizden geldiğince okullarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Sınıfımızın öğrencilerimize ve velilerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Bu yıl festivalin 10’uncusunun yapılacağını söyleyen Sanatçı Dinçer Özer de, “Engelli okullarına bu tarz odaların kazandırılması bizler için çok anlamlı. Çünkü özellikle bu gruptaki çocuklar ve gençler ve gençler için vurmalı çalgılar çok önemlidir. Bunu başlatmak bizim için ayrıca bir gurur kaynağı oldu. Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a ve emeği geçen tüm çalışanlarına hassasiyet ve destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından engelli öğrenciler, Kartal ve Özer yeni açılan vurmalı çalgılar odasında müzik öğretmenleri eşliğinde konuklara mini bir konser verdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor