google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı
Reklam

Vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı

Kavak Emniyet Müdürü Vekili Seyfettin Güveli, vatandaşlara dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu. 

06 Mayıs 2019 - 15:50

SAMSUN HABER - Kavak Emniyet Müdürü Vekili Seyfettin Güveli, vatandaşlara dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu. Güveli, yaptığı açıklamada, dolandırıcıların kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olduklarını belirterek çeşitli konularda vatandaşlardan para talep ettiklerini belirtti.

Hiçbir kamu kuruluşunun vatandaşlardan ön ödeme, ücret veya maddi karşılık talep ederek ürün veya hizmet vermediğinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan Güveli, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Güveli, "Kamu kurum ve kuruluşları resmi olup, yaptığı hizmet bellidir. Resmi kurum veya kuruluşlardan aradıklarını beyan eden bazı kişiler tarafından herhangi bir ürün veya hizmet satışı yapıldığı iddiasıyla vatandaşlarımızdan ön ödeme, ücret veya maddi karşılık talep edildiği duyumu alınmıştır. Bu tamamen yanlıştır, dolandırıcılıktır. Vatandaşlarımızın bu ve buna benzer dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları, bu şahıslara itibar edilmemesi gerekmektedir" diye konuştu. Güveli, vatandaşların dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşması halinde en kısa zamanda 155 Polis İmdat Hattını aramalarını gerektiğini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x