Vali Kaymak’tan Samsunlulara çağrı
Reklam

Vali Kaymak'tan Samsunlulara çağrı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'un bir çok güzelliğe sahip olduğunu belirten, Samsunluları, bu güzelliklere sahip çıkmaya çağırdı. Kaymak, "Samsunluları ilçelerimizin güzellikleri paylaşmaya davet ediyoruz”dedi.

03 Ağustos 2019 - 16:58
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kavak Güven Park Tesisleri’nde piknik düzenledi. Pikniğe Samsun Valisi Osman Kaymak, Kavak Kaymakam Vekili İbrahim Engin Şenay ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, muhtarlar ve aileleri katıldı. Samsun'un bir çok güzelliğe sahip olduğunu kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunları bu güzelliklere sahip çıkmaya davet etti. 

MUHTARLAR ELİMİZ AYAĞIMIZ
Türkiye'nin cennet bir vatan olduğunu belirten Kaymak, "Ülkemiz çok güzel bir ülke. Cennet bir vatanımız var. Samsun güzelliklerin hepsini taşıyan bir il. Benim için burada görev yapmak, burada yaşamak ayrı bir onur ve mutluluktur. Muhtarlık toplumda çok önemli ve sizler zor meslekte görev yapıyorsunuz. Biz muhtarları her zaman kamu görevi yapan bizim elimiz ayağımız olarak düşünüyoruz. Bunun içinde sık sık muhtarlarımızla bir araya gelmeyi istiyoruz. Muhtarlar görev yaparken halkla iç içe olması, birlik ve beraberlik içinde olması çok önemlidir. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız" dedi

SAMSUNLULAR KENDİ İLLERİNİ TANITMALI
Samsun’un güzelliklerini öven Kaymak, “Bu güzellikleri ve özellikleri öncelikle Samsunluların tanıması gerekiyor. 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bafra’da Kapıkaya Fest Doğa Sporları Festivali'ni yaptık. Samsun’un nüfusu yaklaşık 1 milyon 300 bin ama Bafra’ya 75 bin insan geldi diye övünüyoruz. Aslında Samsunlular kendi güzelliklerine sahip çıkacaklar. Samsunlular kendi illerini tanıtır ve değer verirse komşu iller ve diğer illerde değer verir. Samsunluları ilçelerimizin güzellikleri paylaşmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

KENDİNİZİ SORUMLU HİSSEDİN
Uyuşturucu ve sosyal sorunlarla mücadelede eğitimin önemli olduğunu söyleyen Kaymak, “Bu konuda muhtarlarımıza, okullarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, medyaya ve belediyelerimize büyük görev düşüyor. Üzerinize vazife olmayan işleri vazife edinin. Muhtarlar sorumluluk alanlarında insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için de ilgili kurumlarla görüşüp çare arayacak. Mutlaka herkesin bu konuda üzerine bir vazife edinmesi lazım. Mahallenizdeki her türlü olaydan ve sorundan kendinizi sorumlu hissedin. O anlamda sizlerin görevi çok önemlidir. Bu güzel ülkenin birliği ve dirliği içinde destek olalım diyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü