Reklam
Vali Kaymak internet medyası ile bir araya geldi
Reklam

Vali Kaymak internet medyası ile bir araya geldi

Samsun Valisi Osman Kaymak İnternet gazeteciliğin resmi platformlarda tanınmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, ''Ulusal medya kadar değerlisiniz. Yaptığınız iş çok kutsal. Çağımız internet çağı'' dedi.

06 Aralık 2018 - 13:48

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Osman Kaymak, Sevgi Kafe’de düzenlediği programda internet gazetecileri ile bir araya geldi. Sabah kalktığında ilk işinin internet gazetelerini okumak olduğunu kaydeden Kaymak, internet gazeteciliğin resmi platformlarda tanınmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.


Medyanın gücünün çok önemli olduğunu kaydeden Kaymak, “İnternet gazeteciliğin resmi platformlarda tanınmaması, resmi ve ticari faaliyet olarak görülmemesi büyük bir eksiklik. Ama ben hepinizi gazeteci olarak görüyorum. Ve hepinize çok büyük saygı duyuyorum. Ulusal medya kadar değerlisiniz. Yaptığınız iş çok kutsal. Çağımız internet çağı. İnternet yolu ile insanlara daha hızlı kolay ulaşılıyor. O yönüyle bu alan gerçekten güçlü bir şekilde geliyor. Hatta belki yazılı gazeteler daha az okunmaya ve internet gazetecileri daha çok okunmaya başladı. Alanızız gerçekten geleceği olan bir alan” diye konuştu.


Samsun’da bir buçuk yıldır görev yaptığını hatırlatan Kaymak, “Samsun’u ve Samsunluları çok seviyorum. Samsun’da olmaktan müthiş gurur duyuyorum. Ve Samsun’a bir şey yapmanın gayreti ve heyecanı içerisindeyim. Samsun’un geleceği hepimiz için çok önemli. Sizler de Samsun’da yanlış olan bir tutuma tavır alıyorsunuz. Bu da çok saygı duyulacak bir şey. Uyarılarınız bizim için çok kıymetli. Samsun ile olarak önümüze vizyonlar koyuyoruz. Samsun’u her alanda daha iyi yerlere gelmesi için gayret gösteriyoruz. Yüksek potansiyelleri olan bir il. Bu potansiyelleri kullanmak için herkese görev düşüyor” diye konuştu.


Samsun’da mutlak bir ortak aklın oluşturulması gerektiğini belirten Kaymak, “Samsun’un geleceği için çok ehemmiyet taşıyan konular tespit edilmeli. Ortak akılı oluşturup, ortak sorunları bulup, ortak teşhis koymalıyız. Ortak aklın oluşmasında en büyük rol medyaya düşüyor'' dedi.


Samsun basınının gücü yönüyle Türkiye’de ilk 5’e girdiğini ifade eden Kaymak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Samsun basında merkez. Karadeniz’de bu kadar güçlü medyası olan bir il daha yok. Samsun Türkiye’de de 4-5 illerinden biri. Samsun basında olduğu gibi sanayide, eğitimde, turizmde ve sağlıkta da ilk 10 a girmeli. Sizlerin destekleriyle bunu da başaracağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100. Yıl Atatürk Botanik Parkı açıldı 
100. Yıl Atatürk Botanik Parkı açıldı 
Saathane esnafından Başkan Demir'e teşekkür
Saathane esnafından Başkan Demir'e teşekkür