Vali Kaymak: Gazilerimiz kahramanlığın yaşayan abideleridir
Reklam

Vali Kaymak: Gazilerimiz kahramanlığın yaşayan abideleridir

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için cepheden cepheye koşan, şehit olmayı göze alan gazilerimiz, kahramanlığın yaşayan abideleridir" dedi

18 Eylül 2019 - 10:14

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymak, mesajında şu ifadelere yer verdi: Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan gazilerimizin ‘19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir."

EMSALSİZ FEDAKARLIKLARI SAYESİNDE YAŞIYORUZ
Kaymak mesajına şöyle devam etti: "Tarih boyunca Türk Milleti, “Şehitlik ve Gazilik” makamlarına nail olabilmek için gözünü kırpmadan hayatını ortaya koymaktan asla çekinmemiş, yazdığı kahramanlık destanlarıyla bunu defalarca ispat etmiştir. Şehitlik nasip olduğunda nurlanmayı, Gazilik nasip olduğunda onurlanmayı kendisine bahşedilen en büyük mertebe bilmiştir. Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla 100 yıl önce Samsun’dan atılan ilk adımla başlayan Milli Mücadele sonucunda ulusal varlığımız elde edilmiş ve bugünlere kadar ulaşılmıştır. Bugün de, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkânlar altında sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur. Bu vesileyle, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal' rütbesi ve 'Gazilik' unvanının verildiği gün olan 'Gaziler Günü'nü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan şehitlerimizi ve  ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden terörist öldürüldü
Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden terörist öldürüldü
Geceyarısı intiharı özel harekat önledi
Geceyarısı intiharı özel harekat önledi