google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Vali Kaymak 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı
Reklam

Vali Kaymak 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından biridir" dedi

18 Ekim 2019 - 16:30
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolasıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Kaymak, muhtarların toplumsal hayatın en önemli parçalarından biri olduğunu söyledi.

SORUMLULUKLARI BÜYÜK
Vali Kaymak mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ülkemizde, 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan ve yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından biridir. Bu müessesenin vazgeçilmezi olan muhtarlarımız, devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmek suretiyle bir yandan temsilcisi oldukları köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Halkımızın ilgisine mazhar olmak, muhtarlarımıza büyük sorumluluklar yüklemektedir. Şehrimizin her alanda gelişmesinde, kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine, düşüncelerine ihtiyacımız var. İnanıyorum ki her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle çalışmalarını sürdürecektir. Halkımızın mahallelerimizdeki temsilcisi olan muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...