google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Vali Çelik, “TEİ Eskişehir’in gururudur”

Vali Çelik, “TEİ Eskişehir’in gururudur”

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, ürettiği projelerle, yenilikçi teknolojilerle ülke sanayisine büyük katma değer sağlayan Tusaş Motor Sanayii A.

18 Kasım 2016 - 16:42

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, ürettiği projelerle, yenilikçi teknolojilerle ülke sanayisine büyük katma değer sağlayan Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEİ)’nin, geçmişten getirdiği birikimlerine yenilerini ekleyerek, savunma ve havacılık sanayine katkı sağladığını söyledi.


Vali Çelik, TEİ Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’i ziyaretinde, Eskişehir’in gururu olan TEİ’nin yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Çelik, ürettiği projelerle, yenilikçi teknolojilerle ülke sanayisine büyük katma değer sağlayan TEİ’nin, geçmişten getirdiği birikimlerine yenilerini ekleyerek, savunma ve havacılık sanayine katkı sağladığını söyledi.


Eskişehir’de havacılık sektörünün geleceğini şekillendirmek ve bu alandaki çalışmalara yön vermek için çeşitli çalışmalar yapıldığını hatırlatan Vali Çelik, şehrin ekonomik göstergelerinde önemli bir paya sahip olan savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmalar arasındaki eşgüdüm ve işbirliğini artırmak açısından önemli bir işlevi yerine getirmektedir.


1985 yılında kurulan TEI’nin hedeflerini anlatan Genel Müdür Akşit ise havacılıkta kullanılan güç sistemleri ve türevleri için küresel ölçekte, rekabetçi, sürdürülebilir ve özgün ürünler tasarlayan, üreten ve servis hizmeti veren lider motor şirketi olmak istediklerini kaydetti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt iddialı konuştu
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt...
samsun haber - Altında rekor artış 
samsun haber - Altında rekor artış