google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Uyanık: "Kimseden özür dileyecek bir hareket yaptığımızı...
Reklam

Uyanık: "Kimseden özür dileyecek bir hareket yaptığımızı düşünmüyorum"

Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık; "Trabzonspor’un sembolleşmiş futbol adamları ile Samsunspor ilişkisinde hangi seviyede dostluklarımızın olduğunu herkes çok iyi bilir. Samsunspor kulübü olarak kimseden özür dileyecek bir hareket yaptığımızı düşünmüyorum" dedi

28 Ekim 2019 - 17:45
Reklam

SAMSUN HABER - Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık, gündeme ilişkin açıklamalarda bulup, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Uyanık, Sancaktepe FK maçında futbolcuların sahaya çıktığı “Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur” pankartı üzerinden yapılan polemiklerin kara mizah olduğunu ifade edip, bir kaşık suda fırtına koparılmaya çalışıldığını belirtti.

ÖZÜR DİLEMİYORUM

Kimseye mesaj falan vermedik. Ayrıca bizim, Trabzonlu insanlar, Trabzonsporlu yöneticiler, Trabzonspor’un sembolleşmiş futbol adamları ile İsmail Uyanık – Samsunspor ilişkisinde hangi seviyede dostluklarımızın olduğunu herkesin çok iyi bildiğini söyleyen Başkan Uyanık; "Samsunspor kulübü olarak kimseden özür dileyecek bir hareket yaptığımızı düşünmüyorum. Zaten de böyle bir özür de dilemiyorum” ifadelerini kullandı.

İRFAN HOCAMIZ İYİ BİR HOCAYDI

10. haftada Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz'un istifası ile birlikte 1.5 sezon doldurmadan 3’üncü hocayı gönderdiklerini belirten Başkan Uyanık; "Hocamız berabere kaldığımız Sancaktepe maçından sonra akşam istifa etmek istediğini söyledi. Biz de kendisine sıkıntının ne olduğunu, teknik anlamda, idari anlamda bir eksik varsa bunu gidermek, hastalığı teşhis edip ne yapmamız gerektiği konusunda kendisine sorduk. Kendisi gelecek ile ilgili olarak burada başarılı olamayacağını düşündü ve umudunu kaybettiğini söyledi. Kendisine biraz daha düşünüp, sabah tekrar bu konuyu konuşalım dedim. Sabah geldiğinde akşam konuştuğumuzdan daha kararlı bir şekilde istifa etmek istediğini tekrarladı. Samsunspor kulübünde bütün imkanların iyi olduğunu, her şey için teşekkür etti. 1+2 senelik sözleşmesi vardı. Tek taraflı olarak herhangi bir tazminat istemeden bu sözleşmesini feshetti. Biz de istifasını kabul ettik. Yardımcı ekibiyle birlikte hocamız ayrıldı. İrfan hocamız iyi bir hocaydı. İyi ve dürüst bir insandı. Çok heyecanlı, olaya duygularını katarak yaşayan, duygusal zekası oldukça yüksek bir arkadaşımızdı. Kendisine bundan sonraki futbol hayatında başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

EN KISA ZAMANDA YENİ HOCA

Yeni teknik direktör arayışlarına başladıklarını ifade eden İsmail Uyanık, “Yeni hoca ile ilgili Yücel Uyar, Mustafa Aztopal, ben ve scout ekibindeki arkadaşlar ile Samsunspor A.Ş. Yönetim kurulundaki diğer arkadaşların da katkılarıyla çalışmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda yeni hocayı saptayıp, mümkün olduğu kadar ilk maçımıza bu hocamızla çıkmak niyetindeyiz. Ama hoca bulma konusunda bir telaşımız yok. Tabi ki acelemiz var. Çünkü Yücel Uyar, teknik direktörlerin kurs hocası olmakla birlikte hiçbir şekilde eşofman giymeyeceğini, bunun yanlış anlamalara yol açacağını ve tehlikeli bir mecra olabileceğini baştan beri söylemişti. Dolayısıyla şu anda Samsunspor’un hocası yok” sözlerini kaydetti.

BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI SAMSUNSPORLUDUR” PANKARTI

Takım Sancaktepe FK karşılaşmasına ‘Bu şehrin çocukları Samsunsporludur’ pankartı üzerinden bir polemik yaratılmasına değinen Başkan İsmail Uyanık; “Bunun ne Trabzonsporlulukla ne Trabzonla bir alakası yok. Bu resmen bir provokasyon. Bu provokasyonu bilinçli olarak kullanan bir takım kişilere, maalesef biz de onları dikkate alıp cevap verdik. Olay, bir kaşık suda fırtına dediğimiz gayet üzücü noktalara gelmiş. Bir sürü güzel şeyler yapmaya çalışan insanlar karşılıklı olarak üzüldü. Daha sonra da ‘Samsun’un çocukları Samsunsporludur’ diye harika bir sloganla maça çıktık. O sloganın pankartını o olaya bağlayabilmek kendini dünyanın merkezi zanneden, o olayla bunu bağdaştıran kötü kafalı fesat, fitne yapıp Yüksel beye tweeti atan insanlardan kaynaklanıyor. Bence olay bu kadar basit. Yüksel bey de medeni bir insan gibi kendi tarzında kimin kim olduğunu bilmediği için sosyal medyadan herkese cevap veriyor. Samsunspor kulübü olarak kimseden özür dileyecek bir hareket yaptığımızı düşünmüyorum. Zaten de böyle bir özür de dilemiyorum. Olayın buralara kadar geleceğini bilseydim asla o pankartla da çıkmazdım. Bu pankartla çıktıktan ve bu olay olduktan 4 gün önce forma dağıtımında böyle bir olay yaşandığını gördüm. Onun bununla hiçbir bağlantısının olacağını düşünmüyorum. ‘Samsun’un çocukları Samsunsporludur’ kampanyasını, gerçekten Samsunlu bir takım öğretmenlerimizin bürokrasideki Samsun aleyhtarı onca yapılanmaya karşı kahramanca sürdürdükleri Samsunluluk kampanyasını 2-3 senedir Milli Eğitim Bakanlığından alınmış izinle sürdürüldüğünü biliyorum. Bizim Samsunspor olarak hiçbir karşılaşmaya federasyondan izin almadan bir pankartla çıkma hakkımız yok. Dolayısıyla biz bunun iznini alıp da çıkmışız. Kimseye mesaj falan da vermedik. Ayrıca bizim, Trabzonlu insanlar, Trabzonsporlu yöneticiler, Trabzonspor’un sembolleşmiş futbol adamları ile İsmail Uyanık – Samsunspor ilişkisinde, hangi seviyede dostluklarımızın olduğunu herkes çok iyi bilir. Trabzonspor camiasından, başkanına kadar herkes çok iyi bilir. Ben bunları kara bir mizah olarak görüyorum. Güleceğim, gülemiyorum. Etkilerini gördükçe gülemiyorum” şeklinde konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...