Reklam
Üniversite tramvay hattı temmuzda yolcu taşımaya başlayacak
Reklam

Üniversite tramvay hattı temmuzda yolcu taşımaya başlayacak

SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, üniversite tramvay hattı ile ilgili bütün aksaklıkların giderildiğini belirterek, hattının temmuz ayında yolcu taşımaya başlayacağını kaydetti

19 Haziran 2019 - 17:39

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı komisyon toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ihtiyaç olduğu takdirde SAMULAŞ’a 5 milyon 400 bin borçlanma yetkisi verilmesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bankalardan alınacak kredilerle ilgili sözleşmelerde kefil olması ve ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in bankalarla kredi veren kuruluşlar nezdine sözleşme ve taahhütnamelerini Samsun Büyükşehir Belediyesi adına kefaleten imzalamaya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
SAMULAŞ’A 5 MİLYON 400 BİN KREDİ 
Konu hakkında açıklama yapan SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Belediye ve belediye şirketlerinin yasada belli miktarda borçlanma yetkisi var. Bununla alakalı acil bir durumda kullanabilmek adına 5 milyon 400 bin krediye ihtiyacımız bulunuyor. Acil bir durumda zaman kaybı olmaması adına meclisimizden şimdiden yetki istedik” diye konuştu.
YOLCU TAŞIMA TEMMUZ’DA
Tamgacı, ayrıca mecliste üniversite tramvay hattı ile ilgili de bilgi verdi. Tamgacı, “Üniversite tramvay hattı ile ilgili bütün aksaklıkların giderildi.  Hattımız temmuz ayında yolcu taşımaya başlayacak. Net tarihi ileriki günlerde açıklayacağız” ifadelerini kullandı.
ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL
Komisyon maddesi sırasında söz alan İYİ Parti meclis üyesi Alper Aydemir, ulaşıma zam konusu gündeme getirdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk ise ulaşıma zammın söz konusu olmadığını belirterek, “Muhalefetin böyle bir yaklaşımı olması çok normal. Ancak, olmamış bir şeyi varmış gibi konuşmamak gerekiyor. Zam ile ilgili bir şey söz konusu değil. Burada böyle bir ifade olmadı” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Meteorolojiden sis uyarısı
Meteorolojiden sis uyarısı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı