Reklam
Ulusoy Un bir başarıya daha imza attı
Reklam

Ulusoy Un bir başarıya daha imza attı

Her sene yeni bir başarıya imza atan Ulusoy Un, Fortune 500’den sonra Capital 500’de de yerini aldı. Araştırmaya göre 'gıda içecek' kategorisinde 10. sırada yer alan Ulusoy Un, genel sıralamada ise 155. sırada yer buldu

02 Ağustos 2019 - 12:54

SAMSUN HABER - Capital Dergisi'nin her sene Türkiye’nin en büyük 500 firmasını belirlediği araştırma sonuçlandı. Bu araştırmaya göre Ulusoy Un, 2018 yılına ait 2 milyar 445 milyon TL’lik cirosuyla listede 155. sırada yer aldı. 

SAMSUN'UN EN BÜYÜK 2. FİRMASI
Samsun’un en büyük ikinci firması olarak listede yer alan Ulusoy Un, 'gıda- içecek' kategorisinde ise geçtiğimiz yıla göre 3 sıra yükselerek 10. sırada konumlandı. 2018 yılında 22 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Ulusoy Un, üretim, ticaret ve lisanslı depoculuk alanlarında faaliyet gösteriyor. En son Fortune 500 listesinde 95 sırasında yer alan Ulusoy Un, Samsun Organize Gıda Sanayi Bölgesi’nde ilk etapta günde 1200 ton buğday işleme kapasitesine sahip 3. fabrika ve lisanslı depoculuk yatırımlarına devam ediyor. 

50. YILIMIZDA GURURLUYUZ
Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “Şirketimizin 50. yılını kutladığımız bu sene, ardı ardına şirketimizle ilgili imza attığımız başarılar, bizleri mutlu ediyor. Önce Fortune 500 listesinde 95. sırada yer almamız, akabinde Ekonomist Dergisi'nin “Anadolu’nun Etkin İş İnsanları” listesinde kurucumuz ve şirketimizin onursal başkanı Fahrettin Ulusoy’u göstermesinden sonra Capital 500 listesinde de yine bulunmamız, şehrimiz Samsun için de önemlidir. Şehrin genel cirosunun yaklaşık yüzde 90’ını ve ihracatının yaklaşık 95’ini temsil etmemiz de başka bir mutluluk kaynağımız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek