Reklam
Ulusal Akıl ve Zekâ Oyunları Samsun’ da Başladı
Reklam

Ulusal Akıl ve Zekâ Oyunları Samsun' da Başladı

Samsun'da 100. yıl etkinlikleri kapsamında  Ulusal Akıl ve Zekâ Oyunları Mangala ve Koridor Oyunları Turnuvaları başladı

03 Mayıs 2019 - 15:05 - Güncelleme: 03 Mayıs 2019 - 15:19

SAMSUN HABER - Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Ulusal Akıl ve Zekâ Oyunları Mangala ve Koridor Oyunları Turnuvaları' başladı. Turnuva kapsamında 32 ilden 66 öğrenci ve danışman öğretmenleri Samsun'a geldi. Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampında düzenlenen açılış programına Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.    

SAMSUN EV SAHİBİ
Açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, “Milli Mücadele'nin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, akıl ve zekâ oyunlarının ülke genelinde yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, bu oyunlara gönül veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize destek olmak amacıyla Samsun’da Ulusal Akıl Zekâ Oyunları, Mangala ve Koridor Turnuvalarını düzenlemeye karar verdik. Turnuva için çok uzak şehirlerden ve yakın şehirlerden Samsun’a geldiniz. Sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Misafir öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Turnuvaların güzel bir şekilde geçmesini ümit ediyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 Turnuva için Samsun'a gelen öğretmen ve öğrenciler ayrıca Kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun’un simgelerinden olan Tütün İskelesini, Bandırma Vapurunu, Amazon Köyü ve Panorama Dijital Gösteri Merkezini ziyaret edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı