Reklam
ÜLKÜCÜ İSYAN: BEN BU EMRE UYMAM
Reklam

ÜLKÜCÜ İSYAN: BEN BU EMRE UYMAM

Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nce bugün cenazesi defnedilecek olan Ozan Arif'in cenaze törenine katılmama kararına ilk tepki Samsun'dan geldi. Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı, ''Bu emre uymam şahsım adına ve ahde vefa adına mümkün değildir'' diyerek görevinden istifa etti.

16 Şubat 2019 - 11:45 - Güncelleme: 16 Şubat 2019 - 16:46

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile geçmişte yaşadığı polemikler yüzünden mahkemelik olan ülkücü şair Ozan Arif'in cenaze törenine katılım konusu camiada krize neden oldu. Cenaze haberinin duyulmasının ardından Ülkü Ocakları Genel Merkezi, tüm birimlerine gönderdiği genelge ile cenaze törenine katılımı yasakladı. Bu durumu kabul etmeyen Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nden gelen Ozan Arif’in cenazesine katılmama emrine uymayacağını belirterek, görevini istifa etti.


Ozan Arif’in cenazesine katılmamasının ahde vefa adına mümkün olmadığını ifade eden Arıcı, sosyal medya hesabından “Ülkü Ocakları Genel Merkezi  Ozan Arif’in cenazesine katılmama emri verilmiştir. Bu emre uymam şahsım adına ve ahde vefa adına mümkün değildir. Bu nedenle üç yıla yakındır yürütmekte olduğum Ülkü Ocakları Çarşamba ilçe başkanlığı görevime bugün itibariyle son vermiş bulunmaktayım. Bu süreçte yanımızda olan olamayan herkesden Allah razı olsun.” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Cemal
  6 ay önce
  Adam dediyin duruşuyla yiyitliyiyle öne çıkar seni tebrik ediyorum kardeşim. Bazıları kendisi gibiherkezi biat etsin istiyor biat etmek zayıf insanların meziyetidir.
 • Benim düşüncem
  6 ay önce
  Öncelikle Allah rahmet eylesin. Rahmetlik Ozan Arifin davası duruşu bellidir. Yaptıkları doğrudur yada yanlıştır ama geçmişte hizmetleri vardır ne olursa olsun ölmüş hakkın rahmetine kavuşmuş bir insandır bu saatten sonra eski davaları karıştırmak cenazesine katılmama talimatı vermek olmamasi gereken camiaya yakışmayan bir harekettir.
 • Saim uzun
  6 ay önce
  Helal sana kardeşim
 • Malkocoglu
  6 ay önce
  Adamsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti’de iki ilçe başkanının istifası alındı
AK Parti’de iki ilçe başkanının istifası alındı
Samsun Büyükşehir'den 167 kilometrelik yeni yol
Samsun Büyükşehir'den 167 kilometrelik yeni yol