google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
TÜYAP Samsun 5. Tarım Fuarı’na büyük ilgi

TÜYAP Samsun 5. Tarım Fuarı'na büyük ilgi

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, 5. Tarım Fuarı'nda, 10 ülkeden yaklaşık 70 aşkın alım heyeti ağırladıklarını belirterek, "Fuarda yoğun ikili iş görüşmeleri ile ihracata yön verecek iş bağlantıları sağladı" dedi

30 Eylül 2019 - 10:40

SAMSUN HABER - TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde 25-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Samsun 5. Tarım Fuarı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ovaları, yaylaları ve bereketli toprakları ile tarım sektörünün önemli ihracat kapılarından biri olan Samsun, yurtiçinden ve yurtdışından binlerce ziyaretçi ağırladı. 10 bin metrekare kapalı 40 bin metrekaresi açık olmak üzere toplamda 50 bin metrekarelik alanda 83 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açan Fuar, 5 günde 53.733  ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

SATIN ALMALAR GERÇEKLEŞTİ
Artvin'den Sinop'a, Yozgat'tan İzmir’e kadar özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere 30'un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri; katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri   hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı  konusunda önemli iş bağlantıları kurdu. Fuar süresince önemli satın almalar gerçekleştirildi. Fuar sektör temsilcileri başta olmak üzere ziyaret eden çiftçilerden katılımcı firmalara birçok kesimin memnuniyetini kazandı.
      
BÖLGENİN İHRACATI CANLANACAK
Fuar hakkında bilgi veren TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, "Samsun 5. Tarım Fuarı, 10 ülkeden yaklaşık 70 aşkın alım heyeti ağırladı. Fuar yoğun ikili iş görüşmeleri ile ihracata yön verecek iş bağlantıları sağladı. Cezayir, Irak, Lübnan, Sudan , Umman, Gürcistan, Romanya ve İtalya’ dan fuara gelen ziyaretçiler; enerji dönüşüm sistemleri, danışmanlık hizmetleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, hayvancılık makine ve ekipmanları, traktör, zirai ilaçlar, seracılık, tohum-fide, sulama sistemleri, hırdavat firmaları ile önemli görüşmeler ve satın almalar geçekleştirildi" diye konuştu.

VEZİRKÖPRÜ TANITILDI
Fuarın onu konuğunun Vezirköprü olduğunu hatırlatan Çamaş, "25 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda, Vezirköprü ilçesi bu yıl fuarın ''Onur Konuğu'' oldu. Fuarda Vezirköprü tarımsal ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra Vezirköprü’ye özgü ikramlar da ziyaretçilere tattırıldı. Fuarda ayrıca Vezirköprü Tarım Paneli de gerçekleştirilerek Samsun'da Kenevir Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler ziyaretçilere sunuldu" şeklinde konuştu.
ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ
Çamaş açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Fuar’da tarım sektörüne ilişkin konferansların da yer aldığı, alanında uzman akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcileri bölge için önem arz eden konularda seminerler verdi. Samsun’da Kenevir Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Önerileri, Arıların ilginç Yaşamı, Süt Hijyeni ve Peynir, Ziraat Odaları İşlev ve Faaliyet Alanları, Fındıkta Bitki Besleme ve Zararlı Mücadelesi gibi konularda konferanslar verildi. Ziyaretçilerin memnun bir şekilde ayrıldığı fuar, gelecek yıl 9 – 13  Eylül 2020 tarihinde de ziyaretçilerini bekliyor olacak."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunspor’da transfer mesaisi
Samsunspor’da transfer mesaisi
12 Ağustos güncel altın fiyatları
12 Ağustos güncel altın fiyatları