google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Samsun’da toplandı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Samsun’da toplandı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği ilk bölge toplantısı Samsun’da gerçekleştirildi. Konsey Başkanı Ali Eroğlu hayvancılığının acilen ithalattan kurtarılması gerektiğini söyledi

13 Temmuz 2019 - 10:37

SAMSUN HABER - Türk Veteriner Hekimleri Birliği ilk bölge toplantısı Merkez konseyi ile Samsun, Ordu, Giresun, Sakarya, Amasya, Tokat, Çorum, Zonguldak, Bolu, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kars ve Nevşehir Bölge ve il veteriner hekimleri oda başkanlıklarının katılımıyla Samsun’da gerçekleştirildi.

ÇEŞİTLİ KONULAR ELE ALINACAK
Toplantının açılış konuşmasını yapan Türk Veteriner Hekimleri Birliği Konsey Başkanı Ali Eroğlu, hayvan sağlığı, refahı, ıslahı ve beslenmesi, hayvancılık desteklemeleri, canlı hayvan ve et ithalatı ve kamu yapılanması gibi sektörü yakından ilgilendiren çeşitli konuları ele alacaklarını belirtti. Eroğlu, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla da hayvan hareketleri, hayvan hastalıkları, hayvanlardan insanlara bulaşan zoonotik hastalıklar,veteriner halk sağlığı, gıda güvenliği, çevre sağlığı ve veteriner fakülteler gibi hususların da görüşüleceğini sözlerine ekledi.

HAYVANCILIK ACİLEN İTHLATTAN KURTARILMALIDIR
Eroğlu, Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne bağlı 56 bölge ve il odası ile ülke hayvancılığının acilen ithalattan kurtarılmasını istediklerini kaydederek, “Bunun için hayvancılıkta mutlaka acil, kısa ve uzun vadeli üretim planlamalarının yapılmasını, istikrarlı politikaların uygulanmasını zaruri görüyoruz. Kendi tüketeceklerini üretemeyenler başkalarının ürettiklerini, onların belirlediği fiyattan ve kaliteden tüketeceklerini unutmamalıdır” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi