Reklam
TÜGVA İlkadım sokak hayvanlarını unutmadı
Reklam

TÜGVA İlkadım sokak hayvanlarını unutmadı

TÜGVA İlkadım İlçe Temsilciliği, ortaokul öğrencileriyle düzenlediği Kuş Yuvası etkinliği ile sokak hayvanları ile ilgili farkındalık oluşturdu

12 Şubat 2020 - 11:43

SAMSUN HABER - Türkiye Gençlik Vakfı İlkadım Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü, İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu öğrencileri ile birlikte anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu Medeniyet ve Değerler Kulübü faaliyetleri kapsamında, ortaokul öğrencileriyle beraber Kuş Yuvası etkinliği gerçekleştiren TÜGVA, sokak hayvanları ile ilgili bir farkındalığa imza attı.
Ayrıca atık pet şişelerin değerlendirilmesine dikkat çekildi. 

YUVALAR ASILDI
Atık pet şişelerinin dezenfekte edildiği etkinlikte, kuşlara şişelerden renkli renkli yuvalar yapıldı. Yuvalar, okul çevresinde belirlenen alanlara asıldı.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR
Etkinliği değerlendiren TÜGVA İlkadım İlçe Temsilcisi Mustafa Selim Altınışık, "Soğuk havalarda sokak hayvanları için sıcak gönüllerini ortaya koyan, ortaokullu kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Lise ve ortaokullarda kulüplerimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz faaliyetlerde topluma, çevresine karşı duyarlı, milli ve manevi değerlere sahip, azimli ve kararlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı