TSO Antakya Medeniyetler Korosu’nu Samsun’a getiriyor
Reklam

TSO Antakya Medeniyetler Korosu’nu Samsun’a getiriyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya’da yaşayan üç semavi dine mensup kişilerden oluşan ve ünü yurtdışına kadar taşan Antakya Medeniyetler Korosu’nu Samsun’a getiriyor.

29 Temmuz 2019 - 20:30

Samsun TSO’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Antakya’da yaşayan üç semavi dine mensup kişilerden oluşan ve ünü yurtdışına kadar taşan Antakya Medeniyetler Korosu, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Samsun AB Bilgi Merkezi’nin düzenlediği organizasyonla Samsun’a geliyor. Amacı, çok çeşitli kültürel yapıların yüzyıllardan beri bir arada yaşamalarının ürünü karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamını bütün dünyaya örnek olarak tanıtmak olan ve içinde rahipler, imamlar, rahibeler, kuyumcular, öğretmenler, öğrenciler, emekliler ve serbest meslek gruplarının olduğu Antakya Medeniyetler Korosu, 2 Ağustos 2019 Cuma akşamı saat 20.00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde Samsunlularla buluşacak. 

Her gittiği yerde büyük ilgi gören koro, Samsun’da tüm dünyada barışın, hoşgörünün ve sevginin egemen olması temennisiyle geçmişten bugüne iyilik ve güzellikle yoğrulmuş ezgilerle benlikten sıyrılıp, birliğe yol almak amacıyla, sanatseverlerin karşısına çıkacak. Avrupa’dan Anadolu’ya kadim kültürün izinde; müziğin evrensel diliyle medeniyetler arasında köprü kurmayı amaçlayarak düzenlediğimiz konserimize Samsunluların katılımını bekleriz”
    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden terörist öldürüldü
Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden terörist öldürüldü
Geceyarısı intiharı özel harekat önledi
Geceyarısı intiharı özel harekat önledi