Togar: Annelerin değeri ölçülemez
Reklam

Togar: Annelerin değeri ölçülemez

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, anneliğin değerinin dünyada hiçbir değer ölçütüyle ölçülmeyeceğini belirterek, Anneler Günü’nü kutladı

11 Mayıs 2019 - 13:48
Reklam

SAMSUN HABER - Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Anneliğin ulvi bir sorumluluk olduğu kaydeden Togar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alan kadınlar, aynı zamanda annelik gibi ulvi bir sorumluluğu da üstlenmektedirler. Yarınlarımıza, geleceğin güçlü ve aydınlık Türkiye’sine yön verecek olan nesilleri yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs geren ve fedakârca çalışan annelerimiz, yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesi annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlıklardır. İlgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, bizi şefkatle bağrına basan annelerimize, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz.”

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Togar mesajını şöyle sürdürdü: “Dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğunu; sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren annelerimiz ile ilgili dinimiz, anne ve babaya itaatin üzerinde önemle durmakla birlikte, ‘Cennet Annelerinin ayağının altındadır’ hadisinde yer aldığı gibi anneye özel bir önem atfetmektedir. Annelerin çocukları üzerinde herkesten fazla emeği bulunmakta, yavruları üzerinde en derin şefkat ve merhamet hissini anneler taşımaktadır. Annelerin bu emeklerine karşılık olarak, onlara iyi davranmak ve değer vermek, hem dini, hem de insani görevimizdir. Annelerimize ne kadar hizmet etsek azdır. Annelerimize ilgimizi eksik etmeden, fazlasıyla hak ettikleri sevgi ve saygıyı her zaman göstererek, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak, her evladın görevidir. Barış ve sevgi dolu bir dünyanın temeli, annelerin yetiştireceği bireyler sayesinde atılır. Hoşgörünün, saf bilginin, karşılıksız sevginin, bitmez tükenmez kaynağı olan annelerimiz, bizi millet yapan değerlerin, her bireyde hayat bulmasında payı olan özel kişilerdir. Bu yönüyle annelik, yalnız aileyi değil, tüm toplumu ve insanlığı ilgilendiren bir kavramdır. Bu bilinçle annelerimizi sadece yılın bir gününde hatırlamanın yetersizliğinin idraki içinde, her günü Anneler Günü gibi yaşayıp, yaşatabilmemiz gerekiyor. Şefkat ve huzur pınarlarımız olan ve dünyanın en yüce, en kutsal sorumluluğunu tabiatındaki sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren, hayırlı ve güzel nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa fedakârca göğüs geren tüm annelerin, anne adaylarının, yüreğinde annelik duygusu taşıyan herkesin ve özellikle şehitlerimizin annelerinin Anneler Günü’nü kutluyorum"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Samsun'da fıkra gibi olay
Samsun'da fıkra gibi olay