TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’ndan çalışan annelere eğitim...
Reklam

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'ndan çalışan annelere eğitim semineri

TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu klinik psikolog Suzi Amado’yu Samsunlu kadınlarla buluşturdu. Başkan Mihriban Akyüz, çalışan kadınları motive etmek ve hayatlarına güzellik katmak için eğitimler verdiklerini söyledi. 

26 Ekim 2019 - 16:26 - Güncelleme: 26 Ekim 2019 - 16:34
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda faaliyet gösteren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu, Ruhuma Pansuman adlı kitabının yazarı klinik psikolog Suzi Amado’yu çalışan Samsunlu kadınlarla bir araya getirdi.
ÇALIŞAN KADINI MOTİVE ETMEK İSTİYORUZ
Girişimci kadınların aile ve çalışma hayatı arasında zorluklar yaşadığını kaydeden TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, gerçekleştirdikleri eğitimlerle kadınları motive etmek istediklerini söyledi. Eğitim hakkında bilgi veren Akyüz, “Kadın girişimciler kurulu olarak kadın girişimci sayısını arttırmak adına eğitimler düzenliyoruz ama girişimci arttırmanın yanı sıra mevcut girişimcilerin de hayatlarına dokunmak adına çeşitli eğitim programları düzenliyoruz. Çalışan kadın, eşi ve çoğuna zaman ayırmakta zorlanırken, vicdan sorgusuyla baş başa kalabiliyor. Biz de bu konuya çözüm üretebilmek, çalışan kadınları motive etmek ve hayatlarına güzellik katmak için eğitimler düzenliyoruz” diye konuştu.
EKONOMİYE KATILIM ORANI ÇOK DÜŞÜK
Kadınların ekonomiye katılım oranının çok düşük olduğunu belirten Akyüz, ““Ülkemizdeki kadın sayısı, neredeyse nüfusun yarısını teşkil ederken, maalesef iş gücü ve katılım olarak yüzde 30 oranında. Bu oldukça düşük bir rakam. Ekonominin girişimciliğin, ülkelerin gücünü tayin ettiği bu düzende bu sorumluluğu sadece erkeklere yükleyemeyiz. İşte bu yüzden kadınların da ekonomiye katkı vermesi bu anlamda çok kıymetli. Bu yıl kadın girişimci sayısı 914 bin 454 ama bunun yeterli olmadığının da bilincindeyiz” dedi.  
MÜKEMMEL OLMAK ZORUNDA DEĞİLİZ
Mükemmel insan olmadığını kaydeden klinik psikolog Suzi Amado,  “Bu yapabileceğimiz bir şey değil çünkü gerçekten çok beklenti var. Ve de bizim hayatta daha iyisini bilmediğimiz için yapamadığımız çok şey var. Dolayısıyla nasıl kendimize kızmıyorsak başkalarına da kızmıyoruz. Biz aslında bunları bu kadar mükemmel yapmak, zorlanmamak, her şeye yetişmek zorunda değiliz. Mükemmel anne, mükemmel eş, mükemmel çalışan, mükemmel işveren olamayız. Çünkü insan mükemmel olamaz” ifadelerini kullandı.

2019/10/2019-10-26-16-31-52.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı