TMO fındık alımı için gün verdi
Reklam

TMO fındık alımı için gün verdi

 Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta fındık alımlarına başlayacaklarını belirten TMO Genel Müdürü Güldal, ödemelerin de 15 gün içinde yapılacağını söyledi

06 Ağustos 2019 - 10:11 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 12:51

SAMSUN HABER - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, fındık alımlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yeni sezon için gerekli hazırlıkları tamamladıklarını kaydeden Güldal,  Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta randevu sistemi ile fındık alımlarına başlayacaklarını belirtti. 

ÜRETİCİLER TEDİRGİN OLMADI
Fındık rekoltesinin geçen yıla göre çok iyi olduğunu ifade eden Güldal, "TMO'nun alım fiyatı da çok iyi ve değerli bir fiyat oldu. Giresun kalite kabuklu fındık 17 lira, levant kalite kabuklu fındık 16,5 lira. Üreticiler endişelenmedi, tedirgin olmadı. Piyasada başka aktörler fiyatı speküle edemeden fiyatı açıkladık. Üreticilerimiz memnun olduğuna dair çok sayıda haber alıyoruz. Ürün bedeli ödemeleri de ilk 15 gün içinde gerçekleştirilecek" diye konuştu. 

YOĞUN BÖLGELERDE ALIM MERKEZİ AÇACAĞIZ
Genel Müdür Güldal, TMO'nun kalite esaslarını dikkate alarak fındık alımı gerçekleştireceklerine belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bizim üreticilerden beklentimiz, kırık, çatlak ve buruşuk oranlarına, rutubete dikkat etsinler. TMO'nun alım kriterlerine haiz ürünleri hazırlamaları, taşsız, topraksız ve temiz şekilde satışa sunmaları halinde ürünleri daha değerli satın alınmış olacak. Randevu sistemi ile alım yapacağız. Üreticiler sıra beklememek için randevu almalı. Fındığın yoğun üretildiği noktaların tamamında alım merkezi açmayı planlıyoruz."

Kaynak: Hedef Halk Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Samsunlu polis memuru şehit oldu
Samsunlu polis memuru şehit oldu
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı