Reklam
Terme modern yaşam alanına kavuşuyor
Reklam

Terme modern yaşam alanına kavuşuyor

Terme Belediyesi tarafından ilçede yürüyüş ve bisiklet yolunda çalışmalar başladı. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, yapılan çalışmayla Terme’nin modern bir sosyal yaşam alanına kavuşacağını söyledi

19 Haziran 2019 - 17:41

SAMSUN HABER - Terme Belediyesi doğayla iç içe bir alanda yeni yürüyüş ve bisiklet yolu yapımına başladı. Belediye Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü işbirliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilçe karayolu köprüsünden başlamak üzere kuzeye doğru Çangallar Mahallesi Köprüsü’ne kadar olan bölümde bisiklet ve yürüyüş yolları yapılacak. 
PEYZAJ, AYDINLATMA VE OTURMA ALANLARI
Aynı bölgede yine bu çalışmalar çerçevesinde peyzaj, aydınlatma ağaçlandırma ve yeşillendirme yapılması da planlanıyor. Bin 700 metre alan içerisinde insanların uzun süre vakit geçirebileceği güzergahta 1,50 metre genişliğinde bisiklet yolu ve 2 metre genişliğinde koşu ve yürüyüş yolu ve dekoratif aydınlatma direkleri kullanılarak aydınlatma çalışması da yapılacak.
 MUTLU YARINLAR İÇİN
İlçede yürüyüş ve bisiklet yolları ile ilçedeki halkın sosyal yaşamına güzellik katmak istediklerini ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Yapımına başladığımız yürüyüş ve bisiklet yolumuzla, vatandaşlarımızın günün stresini atıp, temiz havada spor yapıp, güvenli ortamda bisiklete binebilmelerini istiyor, sağlıklı yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Daha sağlıklı ve daha güzel bir Terme için çalışıyoruz. Hayata geçireceğimiz bir birinden önemli projelerimizle farkımızı ortaya koyarak, vatandaşlarımıza daha aydınlık bir gelecek ve mutlu yarınlar için yolumuza devam edeceğiz” dedi.
TERME’YE DEĞER KATACAK
Projenin ilçeye değer katacağını da vurgulayan Başkan Kılıç, “Biz Terme’yi ve Termelileri seviyoruz. Terme bizim sevdamız. Terme’mize yapılan her şey bu şehre ve bu şehrin insanına kalacak. Şehrimizin insanı her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Şehrimizin her köşesini nakış nakış işleyeceğiz. İlçemiz, insanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir olacak’’ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Meteorolojiden sis uyarısı
Meteorolojiden sis uyarısı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı