Reklam
Terme’de satranç turnuvası heyecanı
Reklam

Terme’de satranç turnuvası heyecanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Terme’de 100. yıl etkinlikleri kapsamında, satranç turnuvası başlatıldı. Turnuvaya katılan sporculara başarı dileyen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bizler her zaman gençlerimizi destekleyeceğiz” dedi

17 Nisan 2019 - 15:15

SAMSUN HABER - Gençlik ve Spor Bakanlığı 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, Terme’de gerçekleştirdiği satranç turnuvası başladı. Turnuvaya katılarak öğrenciler ile satranç oynayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme’yi marka bir kent kimliğiyle geleceğe taşıma noktasında büyük sorumluluk taşıyan çocuklarla gençlerin kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.
İLK HAMLE PROTOKOLDEN
Terme’den ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden 160 öğrencinin katıldığı turnuvanın açılışına Terme Kaymakamı Mehmet Parlak, Belediye Başkanı Ali Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Seyrekli, eğitimciler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Turnuvanın ilk hamleleri ilçe protokolü tarafından yapıldı.
KILIÇ’DAN BAŞARI DİLEĞİ
Satrancın zeka geliştirdiğini ve akıl sporu olduğunu dile getirerek öğrencilere başarı dileğinde bulunan Başkan Ali Kılıç “Satranç farklı bir oyun ve hedefe ulaşmada her zaman tedbirli olmayı öğretir. Yaşamda da satranç oyununda da esas olan mücadeledir. Zekanın, aklın, bilginin ve bilgi teknolojilerinin çağındayız. Bu nedenle satranç sporuna destek veren ailelere, antrenörlere, hakemlerimize ve bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. “diye konuştu.
ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ
Konuşmasında Başkan Kılıç çocuklara ve gençlere  donanımlı ve bilgili bireyler olmalarını tavsiye ederek, “Gençlerimiz ve çocuklarımız gözbebeğimizdir, onlardan büyük beklentimiz var. Terme’nin hedefleri var. Türkiye her geçen gün gelişiyor. Bizler de gençlerimiz ve çocuklarımız en güzel şekilde yetişsinler istiyoruz. Onlar başarılı olursa, Terme başarılı olur, Türkiye başarılı olur. Bizler her zaman  gençlerimizin yanında ve onların destekçileri olmaya gayret edeceğiz " şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun’da maske stokçularına baskın
Samsun’da maske stokçularına baskın