Reklam
Terme Belediyesi’nden indirim müjdesi
Reklam

Terme Belediyesi’nden indirim müjdesi

Yeni iş yeri açma ruhsat harçlarında indirime giden Terme Belediyesi Meclisi’nde, 2019 yılı ücret tarifesi iptal edilerek,  2018 yılı ücret tarifesinin uygulanması kararı alındı

11 Haziran 2019 - 17:20

SAMSUN HABER - Terme Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında işyeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gidildi.

ULUSAL MARKET, BANKA VE İÇKİLİ YERLER KAPSAM DIŞI

Alınan kararda 2019 yılı ücret tarifesi iptal edilerek; 2018 yılı ücret tarifesi uygulanacak. Böylelikle iş yeri açma ücretleri 2018 yılı tarifesine göre uygulamaya devam edecek. Söz konusu meclis kararında ulusal marketler, bankalar ve içkili yerler kapsam dışında bırakıldı. Yapılacak indirimle hem vatandaşın parasının cebinde kalması hem de ilçedeki birçok sektörün harekete geçirilmesi hedefleniyor.

ESNAFIN YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Esnafın yükünü hafifletmek adına böyle bir karar aldıklarını kaydeden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ruhsatsız işyeri kalmaması ve esnafımıza kolaylık sağlamak adına meclis üyelerimiz ile birlikte işyeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında indirim yapma kararı aldık. Amacımız esnafımıza kolaylık sağlayarak yükünü hafifletmektir. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla kol kola hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edecek, işbirliği içinde olacağız. Karara onay veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Terme Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edilen indirim, kararın imzalanmasıyla birlikte hemen yürürlüğe girecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Urhal Samsun Emniyet Müdürü oldu!
Ömer Urhal Samsun Emniyet Müdürü oldu!
Samsun’da kadın emeği festivali başladı
Samsun’da kadın emeği festivali başladı