Reklam
Teknik Direktör İrfan Buz imzayı attı
Reklam

Teknik Direktör İrfan Buz imzayı attı

Samsunspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Teknik Direktör İrfan Buz, “Hedeflerim ve oynatacağım futbol net. İddialı geliyoruz. Kesinlikle süper lige çıkacağız” dedi

11 Haziran 2019 - 13:39

SAMSUN HABER - Yılport Samsunspor, Teknik Direktör İrfan Buz ile Nuri Asan Tesisleri’nde 3 yıllık sözleşme imzaladı. Törene Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Teknik Menajer Yücel Uyar katıldı. Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Samsunspor'u kesinlikle süper lige çıkaracaklarını belirterek iddiasını ortaya koydu. 

DEĞERLİ BİR TEKNİK ADAM
Genel Menajer Mustafa Aztopal, “Dün resmi sitemizde ilan etmiştik. Bugün İrfan Buz ile 3 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Böylesine deneyimli ve Samsunspor projesine yürekten inanan, bizlerle birlikte olmayı kabul eden değerli bir teknik adamla sözleşme imzalayacağımız için çok mutluyuz. Çünkü hedeflerimize bizimle aynı doğrultudan bakıyor. Bizimle aynı paralelden bakıyor” diye konuştu.

KENDİSİNE İNANIYORUZ
İrfan Buz’a inandıklarını belirten Teknik Menajer Yücel Uyar, “2019-2020 sezonunun bütün Yılport Samsunspor camiasına, taraftarlarımıza, hocamıza hayırlı olmasını diliyorum. Yakından tanıdığım İrfan hocamla gerek kurslarda, gerekse çalıştırdığı takımlarda zaman zaman birlikte olduk. Kendisine son derece inanıyoruz. Çünkü çalıştığı kulüplere hep bir ivme kazandırmış, etik değerleri öne alarak çalışmış, dürüst, çalışkan, kişiliğine sonuna kadar inandığımız bir hocamızdır. İrfan hoca ile çalışacak olmaktan da son derece mutluyuz. Anlaşmamız 3 yıllık ama İnşallah daha uzun yıllar çalışmayı arzu ediyoruz. Onun deneyimlerinin, çalışkanlığının bizim Samsunspor camiasına ve futbol kültürüne uyduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

HEDEFLERİM ÇOK NET
Samsunspor’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Buz ise, "Uzun yıllar Almanya’da kaldıktan sonra Bursaspor, Gençlerbirliği, Malatyaspor ve Osmanlıspor Kulüplerini çalıştırdım. Her zaman vizyonlu bir kulübü çalıştırmayı kariyer planlamamda hep önde tutmuşumdur. Bana Samsunspor’dan teklif geldiğinde neden kabul 
ettiğimi söylemek istiyorum. Samsunspor çok farklı. Mazisini çok iyi bilmek gereken bir kulüp olduğu için ve Yücel hocamızda takımı çok iyi anlattığı için büyük Samsunspor taraftarların önünde olmaktan dolayı çok mutluyum. Hedeflerim çok nettir. Vizyon açısından kendimizle örtüşen bir durum olduğu için teklifi kabul ettim. Süper Lig’den 2’nci lige geldik. 
Bulunan konumdan çıkması gereken bir camia olduğu için seve seve kabul ettim. Bunu da idrak ederek ve yüzde 100 mutlu olacağımı düşünüyorum” dedi.

SAMSUNSPOR'U SÜPER LİGDE GÖRECEĞİZ
Futbolu yaşayan bir teknik adam olduğunu ifade eden İrfan Buz, “Taraftarlarım ve kulübüm ile birlikte aidiyet duygusunu her zaman ön plana koymuş, takım ruhunun çok önemli olduğunu düşünen bir insanım. Çok iyi bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Bütün bu birikimlerimi Samsunspor’a vermek istiyorum. Hedeflerim ve oynatacağım futbol nettir. 
İddialı bir şekilde geliyoruz. İnşallah hep birlikte bu Samsunspor’u burada değil, ilerde Süper Lig’de göreceğiz. İnanıyoruz ama inancı da doldurmamız gerekiyor. İyi bir kadro mühendisiyle, çalışmakla ve taraftarın bütünlüğü ile bunları başaracağımıza inanıyoruz. Buraya gelen oyuncularımızdan da bunu istiyoruz. Ben bunu nasıl içten söylüyorsam 
futbolcularım da burada oynamak istediğinde bunu idrak ederek yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Vizyonel bir şekilde, çağdaş bir şekilde 
Samsunspor’u layık olduğu yere getireceğiz” ifadelerini kullandı.
SAMSUNSPOR TARAFTARI ÇOK BÜYÜK
Homojenik bir kadroya sahip olmaları gerektiğini ifade eden  Buz, “Kendi felsefem, ısıran, basan, 3’üncü bölgede ofansif futbol oynayan bir teknik adam olduğum için bunları da özellikle hazırlık döneminde belli sisteme oturtacağız. Homojenik bir yapıya sahip olduğunuzda takım ruhu ve burada olmaktan mutlu olan futbolcularla bu savaşı kazanırsınız. Zaten büyük Samsunspor taraftarı her şeyi ortaya koyacaktır. Her galibiyetten sonra çok daha coşkulu bir şekilde bizi destekleyecektir. Sizlerle birlikte burada başarı öyküsünü yazmaya geldik. Tabi ki zorluklar önümüze çıkacak. Dışarı çıktığımızda zaman zaman sıkıntılarla karşılaşacağız.  Lider futbolcuya, savaşan futbolcuya ve kaliteli futbolcuya ihtiyacımız var. Bunları yapıp en iyi kadroyu bulmaya çalışacağız” diye konuştu.

3 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI

Konuşmaların ardından Teknik Direktör İrfan Buz, 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı. İrfan Buz’un yardımcılıklarını ise Erkan Buz, Taner Alpak, Mehmet Yıldız, Sedat Yalçın ve İsmail Aydoğdu yapacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Samsun'da hava nasıl olacak?
Samsun'da hava nasıl olacak?
Samsun Haber - Samsun'da kültür sanat kurslarına yoğun ilgi
Samsun Haber - Samsun'da kültür sanat kurslarına yoğun ilgi