Tekin’den imar uygulamasına tepki
Reklam
Reklam

Tekin’den imar uygulamasına tepki

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, İlkadım İlçesi'nde özellikle 5 mahalleye uygulanan imar uygulamasına tepki gösterdi.

13 Mart 2018 - 13:46

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, İlkadım İlçesi'nde bulunan 5 mahalleye yapılan yeni imar uygulamasının haksızlıklara sebep olduğunu ve mahalle sakinlerinin mağdur edildiğini savundu. Tekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında doğalgaz aboneliklerinin kolaylaştırılmasını gerekçe göstererek yapılan yeni imar uygulamasının mahalle sakinlerini mağdur edebilecek sonuçlara yol açabileceğini ifade etti.

Tekin, "İlkadım İlçesi'nde 5 mahallede yeni imar uygulaması yapılarak bu mahallelerde doğalgaz aboneliklerinin kolaylaştırılacağı belirtmiş ve bir karar almıştır. Mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinleri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, içlerinde bir mahalle hariç diğer mahallelerin yüzde 90'ı doğalgaz kullanmakta. Ancak buna rağmen yeni imar uygulaması tüm mahalleleri kapsayacak şekilde yapılmıştır. Bu mahallelerin yakınlarında olan yerlerde çok katlı imar uygulaması yapılırken, hatta mevzu bahis mahallelerinin sınırları içerisinde 8-10 katlı binaların olmasına rağmen özellikle bu mahallelere 3 kat imar uygulaması yapılması ise kafa karışıklığına sebep olmaktadır" dedi.

Tekin, sözlerine şöyle devam etti; "Şehrimizin daha yaşanabilir, modern bir kente dönüşmesi adına yapılacak olan kentsel dönüşüm uygulamalarına ve çalışmalara karşı değiliz. Ancak, bu yapılan uygulamaların bilimsel, estetik mimari ve modern şehircilik anlayışına uygun bir şekilde yapılması için konunun uzmanları olan mimarlar, mühendisler ve şehir planlayıcılarından oluşan ortak bir karar alınmalı ve alınan kararlarda bu mahallelerde yaşayan insanları mağdur edilmemelerine özen gösterilmesi gerekmektedir. Mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile hiçbir fikir alışverişinde bulunulmadığı gibi bilgi verme zahmetinde de bulunulmamış hatta insanlar yanlış bilgilendirilerek kandırılmaya çalışılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, halkı mağdur ederek despotça yapılan bu uygulamalar karşısında esnafımızın ve vatandaşlarımızın bugüne kadar olduğu gibi her zaman yanlarında olduğumuzu ve yapılan haksızlıkların karşısında olacağımızı özellikle bu konuların takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ensar Erdöl pazar esnafı ile buluştu
Ensar Erdöl pazar esnafı ile buluştu
Samsun'da tırla çarpışan lüks otomobil yandı: 1 yaralı
Samsun'da tırla çarpışan lüks otomobil yandı: 1 yaralı