Tasarımcı Necmiye Çakır kadınlara örnek oluyor
Reklam

Tasarımcı Necmiye Çakır kadınlara örnek oluyor

Yaptığı kanaviçelerle Ayvalık ve çevresine satış yapan Samsunlu tasarımcı Necmiye Çakır, Çarşı 1919 Kadın Emeği Festivali’nde, yerine aldı. Çakır, kanaviçeleriyle üretmek isteyen kadınlara örnek oluyor

21 Eylül 2019 - 09:52
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu tarafından gerçekleştirilen Çarşı 1919 Kadın Emeği Festivali’nde yaptığı özel kanaviçelerle stant açan tasarımcı Necmiye Çakır, ürünleriyle ilgi görüyor. Tütün İskelesi’nde 200 kadınla birlikte ürünlerini Samsunlularla buluşturan Çakır, üretime katılmak isteyen kadınlara da örnek oluyor.
SAMSUN DIŞINA SATIŞ YAPIYOR
Instagram’da nc.tasarim adresi üzerinden satış yapan Çakır, “Kanaviçe yapmayı anneannem ve annemden öğrendim. Uzun yıllardır el işi yapıyorum ancak tam anlamıyla 3 yıldır bu işi yapıyorum diyebilirim. Eski gelenek ve görenekleri devam ettirebilmek için kanaviçeden ranır, masa örtüsü, yastık, pano gibi el işi ürünleri yapıyorum. Ürünlerimi, Samsun dışında Ayvalık, Erdek, Cunda gibi turistlik yerlere satıyorum” dedi.
KADINLAR ÜRETMEKTEN VAZGEÇMEMELİ
Samsunlu kadınların çok iyi üretimler yaptığını kaydeden Çakır, “Kadınlar asla boş durmamalı. Mutlaka bir şeyler üretmeli. Eğer üretime yeteneği yoksa da kendine yatırım yapıp, bol bol kitap okumalı. Kadınlarımız her alanda kendini geliştirmeli. Samsunlu kadınlar oldukça becerikli ve çok güzel ürünler üretiyor.  Samsun’da düzenlenen bu ilk kadın festivalinde arkadaşlarımla birlikte yer almaktan mutluluk duyuyorum. Bu festivalin devamının geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

2019/09/2019-09-21-15-14-07.jpg
2019/09/2019-09-21-15-15-30.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü