Reklam
Soğuk: Denize kanalizasyon karışması mümkün değil
Reklam

Soğuk: Denize kanalizasyon karışması mümkün değil

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, denize kanalizasyon suyunun karışmasının mümkün olmadığını belirterek, “SASKİ terfiler aracılığıyla arıtmaya giderek ve arıtmadan da arıtılarak denize akıtıyor” dedi

21 Haziran 2019 - 16:19

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 13. birleşiminin 1.oturumuna ait toplantı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 31 maddenin 2 oy çokluğu 29’u oy birliği ile kabul edildi.

ÇALIŞMALAR BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Mecliste gündem dışı konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, deniz ve sahil kirliliği çalışmaların başarı ile gerçekleştirildiğini belirtti. Soğuk, denize kanalizasyon suyunun karışmasının mümkün olmadığını söyledi.
ARITMADAN DA ARITILIYOR
SASKİ’nin kanalizasyon konusu üzerinde özellikle durduğunu belirten Soğuk, “Denizimize herhangi bir farklı zaman dilimleri dahi olsa kanalizasyon akmıyor.  SASKİ Genel Müdürlüğümüzün bu konuda terfiler aracılığıyla arıtmaya giderek ve arıtmadan da arıtılarak deşarjla denize akıtılıyor. Denizin dalgasının çok şiddetli olduğu zamanlarda açığa çıkan büzlerin, kanalizasyon büzleri olmadığını yağmur suyu büzleri olduğunu vurgulamak istiyorum” diye konuştu.
TEMİZ BİR DENİZ SUYU İSTİYORUZ
Soğuk açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Zaman zaman denizin hareketlilik anında, yağmur sularının denize akıtılan noktalarında yağmur suyu ile beraber, doğadan birikmiş kirlilikler geliyor. Büyükşehir Belediyesi ve ilgili daire başkanlıklarımız, bu konularla ilgili de ihtiyaç duyulduğunda gerekli çalışmaları yapıyor. Yapmaya da devam edecekler. Temiz bir deniz suyu ve temiz bir çevre isteyen ve bu konuda çalışmalar yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Urhal Samsun Emniyet Müdürü oldu!
Ömer Urhal Samsun Emniyet Müdürü oldu!
Samsun’da kadın emeği festivali başladı
Samsun’da kadın emeği festivali başladı