Sendika Başkanı Uzun: Onlar da alkışı hak ediyor
Reklam

Sendika Başkanı Uzun: Onlar da alkışı hak ediyor

Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, belediye çalışanlarının Korona virüse karşı sahalarda olduğunu belirterek, "Belediye çalışanlarımız da alkışı hak ediyor" dedi

10 Nisan 2020 - 09:57

SAMSUN HABER - Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ziyaretlerde bulunduğu Belediye şantiyelerinde işçilerle bir araya geldi.İşçilerin tek tek hatrını soran Başkan Uzun, çalışmalarını gerçekleştirirken dikkat etmeleri gereken hijyen ve kişisel korunma kurallarını hatırlatarak koruyucu giysileri kullanma hususunda titiz davranmaları gerektiğini hatırlattı.

FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR
Korona virüs salgını başladığı günden bugüne temizlik işlerinden zabıtasına, sosyal yardım işçisinden fen işçilerine tüm belediye işçilerinin sahada aktif bir şekilde fedakarca görevlerinin başında olduğunu vurgulayan Hizme-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, "Onlar hayatı durdurduklarında sokaklar çöpten geçilmez, onlar hayatı durdurduklarında dezenfeksiyon çalışmaları yarım kalır, onlar hayatı durdurduklarında koronavirüs tedbirleri uygulanamaz. Bu yönüyle baktığımız da tıpkı sağlıkçılarımız, postacı kardeşlerimiz, polislerimiz, jandarmalarımız gibi Belediye çalışanlarımız da önemli bir görevi üstleniyor ve büyük bir alkışı hak ediyorlar. Onları gördüğümüz yerde alkışlayalım, hal hatırlarını soralım, moral motivasyon verelim. En fazla risk gurubunda olanların başında Belediye çalışanlarımız geliyor. Onlar 7/24 sahadalar, alandalar, caddelerde sokaklarda bizler için çalışıyorlar. Belediye çalışanlarımız da alkışı hak ediyor" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor