Reklam
Şehit Fikret Özer kabri başında anıldı
Reklam

Şehit Fikret Özer kabri başında anıldı

2011 yılında Hakkari'de şehit olan Samsunlu Piyade Çavuş Fikret Özer için şehadetinin 8. yılında kabri başında Vali Osman Kaymak'ın katılımıyla anma töreni düzenlendi.

20 Ekim 2019 - 19:45

Şehit Piyade Çavuş Fikret Özer için şehadetinin 8. yılında Atakum ilçesi Küçük Kolpınar Mahallesi Mezarlığı’nda kabri başında anma töreni düzenlendi.

19 Ekim 2011 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında terör saldırısında şehit düşen kahraman askerimizin kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Vali Osman Kaymak, şehidimizin mevlidinde Kolpınarspor oyuncusu gençleri görmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Sizi buraya getirenlerden Allah razı olsun. Şunu bilmemiz lazım ki Fikret ağabeyiniz bizim için şehit oldu. Eğer o şehit olmayı kabul etmeseydi bugün bu bayrak dalgalanmayacak ve bizler bağımsız olamayacaktık. Okullarınızda rahat bir şekilde okuyorsanız ve bizler de Samsun’da rahat bir şekilde çalışabiliyorsak şehitlerimiz sayesinde. Unutmayalım ki; devletin olmadığı yerde bayrak olmuyor, ezan olmuyor, Kur’an olmuyor, namus olmuyor. Çok okuyacağız, güçlü olacağız ve Türkiye daha da güçlü olarak yoluna devam edecek. Aksi takdirde şehitlerimiz bizden şikayetçi olur.” dedi.

İnancımıza göre şehitliğin en yüksek mertebe olduğunu ve şehidimiz Piyade Çavuş Fikret Özer’in şuanda Peygamber Efendimiz (SAV) ile beraber olduğunu ifade eden Vali Osman Kaymak, “Şehitler ölmez Vatan bölünmez! sözü gerçekten çok doğru. Şehitlerin ruhaniyeti bizi görüyor. Ben inanıyorum ki şehidimiz buraya gelen herkese şefaat edecektir. Çünkü hocalarımız, şehitlerimizin akrabalarına, komşularına ve kabrini ziyaret edenlere şefaat hakkı olduğunu söylüyor. Gerçekten şehit ailesi olmak bir onur meselesi. Ben tekrar şehidimizin annesine, babasına, kardeşlerine sabırlar diliyorum. Onlar çok şerefli bir aile ve bizlerin baş tacı. İnanıyoruz ki; Rabbim onları cennetinde buluşturacak inşallah.” şeklinde konuştu.

Mevlit programının şehidimizin kabrinin başında yapılmasının da çok güzel olduğunu dile getiren Vali Osman Kaymak, “Bazen şehitlerimizi camilerde anıyoruz, tabii ki o da çok güzel ama şehitlerimizin şehadet yıldönümünde mezarı başında anılması çok daha maneviyatlı oldu” diye konuştu.

Mevlit programının sonunda Vali Osman Kaymak, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, şehidin ailesi, yakınları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kolpınarsporlu genç futbolcular ve vatandaşlarla birlikte Barış Pınarı Harekatı’na katılan kahraman Mehmetçiğimize asker selamı gönderdi.

2019/10/2019-10-20-20-05-29.jpg
2019/10/2019-10-20-20-05-32.jpg
2019/10/2019-10-20-20-05-35.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Vahşi cinayette 3 tutuklama
Samsun Haber - Vahşi cinayette 3 tutuklama
Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı
Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı