Reklam
SASKİ’den Çarşamba’ya 4 milyonluk yatırım
Reklam

SASKİ'den Çarşamba'ya 4 milyonluk yatırım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Çarşamba İlçesi Yeşildere Mahallesi'nde gerçekleştirdiği 4 milyon TL'lik projeyle içme suyu problemini çözdü

10 Haziran 2019 - 10:42

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Fatih Yıldız, Çarşamba İlçesi Yeşildere Mahallesi’nin içme suyu sorunun çözüldüğünü söyledi.  Çarşamba İlçesi Yeşildere Mahallesi içme suyu projesinin 4 milyon lira mal oluğunu belirten Fatih Yıldız, “Bu proje kapsamında 55 kilometre içme suyu şebeke hattı döşendi. Projenin geçici kabulü geçtiğimiz günlerde yapıldı. Abone işlemlerine başlandı. Bölgedeki vatandaşlarımız başvuru yaptıklarında abonelik işlemleri yapılmaktadır” dedi. 

SORUNU ÇÖZMEDE KARARLIYIZ
İlçelerin, kırsal kesimlerindeki mahallelerinin içme suyu sorununu çözmeye kararlı olduklarına dikkat çeken Fatih Yıldız, “Kırsal kesimde yer alan mahallelerin içme suyu sorununu ne pahasına olursa olsun çözeceğiz. Çarşamba ilçesinin kırsal kesiminde yer alan, Yeşildere Mahallesi de uzun yıllardır içme suyu sıkıntısı çekiyordu. Yeşildere Mahallesi’nin içme suyu sorununu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in de katkıları ile çözdük” diye konuştu. 
BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANDI
Projeyi 1 yıl içinde tamamladıklarını kaydeden Yıldız, şunları söyledi: “Bu proje kapsamında 5 adet 30 metreküp ile 2 adet 50 metreküp olmak üzere toplamda 7 adet içme suyu deposu yapıldı. Ayrıca sondaj binası ve terfi merkezi inşaatları da tamamlandı. Projenin, inşaatı ve içme suyu şebeke hatları da 1 yıl içinde tamamlandı. Tek hedefimiz kırsal kesimdeki mahallelerin içme suyu sorunu tamamen çözmektir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Köktaş: Kitap fuarları farkındalık yaratıyor
Milletvekili Köktaş: Kitap fuarları farkındalık yaratıyor
Başkan Sandıkçı’dan Samsunspor'a seyirci desteği
Başkan Sandıkçı’dan Samsunspor'a seyirci desteği