google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
SAMULAŞ’ta temizlik seferberliği 

SAMULAŞ'ta temizlik seferberliği 

SAMULAŞ, otobüs ve tramvayların yanısıra istasyonların bakım ve temizliğine de ayrı bir önem gösteriyor. Bu konuda eğitim programına tabi tutulan personel, istasyon temizliği yapıyor

14 Haziran 2019 - 15:27

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak 29 hafif raylı sistem aracı ve 111 otobüs ile Samsunlular'a kent içi ulaşım hizmeti sunan SAMULAŞ, vatandaşların gönül rahatlığıyla yolculuk yapabilmeleri için tüm imkanlarını seferber etmeye devam ediyor. SAMULAŞ, özellikle halk sağlığına verdiği önemin göstergesi olarak otobüs ve tramvayların bakımlarının yanısıra istasyonların da temizliğini yapıyor.

GENÇLİK PARKI İSTASYONU'NDA UYGULAMA 

SAMULAŞ, temizlik personeline ilk olarak kurum eğitmeni tarafından 'Görev ve Sorumluluk ile Saha Bilgilendirme Eğitimi' verildi. Eğitimin sona ermesinin ardından personel sahaya çıktı ve Gençlik Parkı'nda bulunan istasyona geçerek burasının temizliğini yaptı. İstasyonun tüm camlarını ve direklerini de temizleyen personel, her 2 yönde bulunan korkulukları da su ile yıkadı.

OTOBÜSLER, TRAMVAYLAR, İSTASYONLAR

Samsunluların gönül rahatlığı ve kendilerini tamamen güvende hissedecek şekilde ulaşım yapabilmeleri için mevcut imkanların azami oranda kullanıldığını belirten SAMULAŞ yetkilileri, "Vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı tramvaylarımız ve otobüslerimizin temizliğine üst düzeyde önem gösteriyoruz. Sabah saat 06.15'te başlayan toplu taşıma hizmetlerimizi her gün temizlendikten sonra hazır hale gelen otobüslerimiz ve tramvaylarımız ile veriyoruz. Bunun yanısıra yine halkımızın sıklıkla kullandığı istasyonlarımızın da bakım, onarım ve temizliğini aksatmıyoruz" açıklamasında bulundu.

YOLCULAR RAHATSIZ OLMUYOR
SAMULAŞ yetkilileri, yapılan temizliklerde yolcuları rahatsız etmeyecek temizlik ürünlerini tercih ettiklerini de belirterek açıklamalarına şöyle devam etti: "Ayrıca görevli personelimizi sürekli eğitime tabi tutarak her zaman hazır halde olmalarını sağlıyoruz. Kurum olarak halk sağlığına ve personel eğitimlerine çok önem veriyoruz."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi