Reklam
Samsunlular yeni yılı fidan dikerek karşıladı
Reklam

Samsunlular yeni yılı fidan dikerek karşıladı

Samsun Piazza AVM ve Orman Fidanlık Müdürlügü işbirliğiyle Piazza AVM’de ücretsiz fidan dağıtıldı.

01 Ocak 2019 - 13:37

Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin, Orman Fidanlık Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında,  2019 yılına özel 2019 adet fidan, ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

 “Fidan dik orman olsun, yaşanacak yurdun olsun” sloganı ile gerçekleştirilen etkinlik, her yaş grubundan ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.

Samsun Orman Fidanlık Müdürü Ahmet Ulukan, AVM’nin ortak kullanım alanında kurulan stantta, vatandaşlara fidan dağıtırken, ‘Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımıza fidan dağıtarak yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girmelerini istiyoruz” dedi.
 
ORMAN SEVGİSİNİN ÖNEMİ
Ormanların önemine dikkati çeken Ulukan,  doğa sevgisinin küçük yaşlardan itibaren kazanılması gerektiğini, bu nedenle ailelere de bu konuda önemli görevler düştüğünü ifade ederek, “ilkokul çağındaki çocuklarımıza orman sevigisini kazandırmak için fidanlığımızda fidanların nasıl dikilmesi gerektiğini uygulamalı olarak öğretiyoruz.  Gelecek nesillerimiz için nefes alınmasını sağlayacak daha fazla yeşil alanlar oluşturmak zorundayız” diye konuştu.
 
Samsun Piazza AVM ziyaretçilerinin ilgi  gösterdiği etinlikte,  2019 yılına özel 2019 adet fidanın toprakla buluşması için ücretsiz olarak dağıtımı sağlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Meteorolojiden sis uyarısı
Meteorolojiden sis uyarısı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı